web analytics

Senzorové svetlo na chatu aj záhradu

Mať chatu v prírode a môcť vyraziť na víkend z mesta a oddýchnuť si je lákadlom mnohých ľudí. V práci aj doma síce využívame najmodernejšie technologické výdobytky, ale je fajn techniku vypnúť a vnímať prirodzený svet okolo nás. No niektorých vymožeností sa vzdávame len ťažko. Napríklad elektrického osvetlenia.

Na prítomnosť elektrickej energie sme si zvykli ako na úplnú samozrejmosť. Do každého domu v meste aj na dedine sú dotiahnuté káble a vo vnútri sú rozvody v každej miestnosti, takže len stisneme tlačítko alebo zapojíme zástrčku a máme svetlo, hudbu alebo sa nám nabíja mobil. Na dobré sa naozaj rýchlo zvyká.

Iné to je ale uprostred prírody. Chata na okraji lesa alebo záhradné domčeky v záhradkárskej osade nie sú vždy napojené na rozvodnú sieť, pretože dotiahnuť tam káble by bolo neúmerne drahé a ak svoje rekreačné objekty využívame len sporadicky, tak aj prevádzkové náklady vyjdú vysoko. Riešením môžu byť prenosné elektrocentrály, ale jednak nie sú najlacnejšie a tiež by sme hlukom z nich popreli svoju snahu o relax v tichu prírody.

Skutočnou alternatívou sú solárne technológie. Pomocou slnečných panelov získame elektrickú energiu, ktorú buď okamžite využijeme pre niektorý spotrebič alebo ju uložíme do akumulátorov pre osvetlenie večer. Ale okrem budovania zložitých a veľkých celkov máme k dispozícii tiež hotové komplety pre okamžité použitie.

evosmd-solar

Takým je aj solárne senzorové LED svetlo s akumulátorom pre osvetlenie vstupu pred chatou, bráničky alebo aj pivnice či kôlne. Teda všetkých miest, kde nepožadujeme trvalé osvetlenie, ale chceme, aby sa svetlo rozsvietilo vtedy, keď sa tam objaví človek. Buď my sami alebo aj návštevník, hoci nezvaný. Nám svetlo pomôže, nevítaného odradí.

Táto solárna senzorová lampa EVO SMD je vybavená LiIon akumulátorom, do ktorého sa ukladá energia získaná cez deň zo slnka, a LED reflektorom s nízkou spotrebou, ktorý svieti do nami určeného priestoru. Senzor pohybu s nastaviteľnou citlivosťou snímania aj úrovne vonkajšieho osvetlenia, pri ktorom sa zapína svetlo, dopĺňa regulátor dĺžky svietenia od 15 sekúnd do troch minút. Pritom celková doba svietenia nabitého akumulátora je dve hodiny.

Keď namontuje svetlo pred dvere vašej chaty, svetlo sa po zotmení rozsvieti vždy, keď sa niekto priblíži ku dverám. Nemusíte v tme hľadať správny kľúč alebo cez okno uvidíte, kto sa k vám chystá na návštevu. V kôlni budete mať vždy svetlo, keď pôjdete pre drevo a nemusíte sa trápiť tým, či ste zhasli pri odchode. Svetlo zhasne samo. Solárnu lampu namontuje kamkoľvek, bez ohľadu, či tam máte natiahnuté káble alebo nie a svietite vždy zadarmo.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.