web analytics

Len tankovať a jazdiť dnes už nestačí

Je to spôsobom deklarovania spoľahlivosti svojho auta tvrdiť známym, že nemusíme s ním robiť nič, len tankovať a jazdiť. Odhliadnuc od nadnesenosti tohto výroku sú dnešné moderné autá takým zložitým súborom mechanizmov, že naozaj nestačí iba tankovať palivo a občas skontrolovať pneumatiky, ak chceme aby nám auto dlho dobre slúžilo.

Najmä u rozšírených automobilov s naftovým motorom musíme venovať viacej pozornosti pohonnému agregátu. Aby výrobcovia dosiahli vysoký výkon zo spaľovanej nafty a súčasne v maximálnej možnej miere znížili výfukové emisie, zapracovali inžinieri na konštrukcii a výsledkom je zložité zariadenie, skrývajúce sa pod efektným plastovým krytom. V prípade poruchy motora väčšina vodičov síce zdvihne kapotu auta, ale takmer okamžite ju zatvára a volá servis či odťahovku. Laik tu nič neopraví.

To, čo má u benzínových motorov na starosti katalyzátor, teda vypúšťať z motora čo najčistejší vzduch, je riešené u dieslov inštaláciou filtra pevných častí, teda sadzí z nafty. Aby sa DPF neupchal, musí v pravidelných intervaloch dochádzať k jeho regenerácii, to má na starosti riadiaca jednotka motora. Regenerácii napomáha špeciálna náplň pre DPF. Keď ju vodič „zabudne“ doplniť, dôjde k nevratnému poškodeniu DPF a je nutná jeho nákladná výmena.

tankovanie

Na trhu je viacero aditív pre DPF / FAP a preto si majiteľ automobilu s naftovým motorom môže vybrať nie len originálnu náplň, predpísanú výrobcom auta, ale aj od iných výrobcov. Táto náplň sa nalieva do dávkovacieho systému motora, odkiaľ ju riadiaca jednotka dávkuje do filtra pevných častíc. Kvapalina JLM Diesel DPF Refill Fluid spĺňa originál VW normu G052143A2. Táto norma G 052 143 A2 je pre skupinu Škoda, Audi, Seat originálnou náplňou aditíva DPF.

Ak ste majiteľom koncernového automobilu, môžete znížiť svoje náklady na prevádzku auta, keď začnete používať VW DPF aditivum. Takže vlastne naozaj iba tankujete a jazdíte.

1 komentár

  • Vaclav 3. februára 2021 Odpovedať

    A kam se leje do paliva nebo do zásobníku děkuji za info

    Google Chrome 88.0.4324.93 Google Chrome 88.0.4324.93 Android 9 Android 9
    Mozilla/5.0 (Linux; Android 9; SM-G390F) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/88.0.4324.93 Mobile Safari/537.36

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.