web analytics

Párty stan namiesto záhradnej terasy

Pred rokom sme kúpili záhradu a dôkladne naplánovali jednotlivé zóny. Smerom do svahu je priestor pre ovocné stromy, po bokoch sú vysadené ovocné kríky a oddychovú zónu od sadu oddeľujú tri rady viniča. Jej dominantou mala byť veľká zastrešené terasa a pergola, kde by sme grilovali, posedávali s priateľmi, kochali sa krásou záhrady a kvetov v nej a oddychovali.

Párty stan nahradí pergolu

Budovanie novej záhrady na zanedbanom pozemku stojí nemalé úsilie aj peniaze. Pre nezáujem suseda o jeho ovocný sad a oplotenie sme museli narýchlo vybudovať zabezpečenie našej záhrady, aby nám do nej cez jeho zničený starý plot nechodili obžierať stromčeky srny. A to nám nabúralo rozpočet. Riešenie sa ukázalo prekvapivo jednoduché. Záhradné párty stany. Oproti drevenej konštrukcii sú nie len lacnejšie, ale aj pohotovejšie. Keď bude pekné počasie a budeme plánovať v našej okrasnej záhrade stretnutie s rodinou alebo s priateľmi, vyberieme ho zo záhradného domčeka a postavíme na mieste, ktoré nám vyhovuje.

Skladacie záhradné altánky šetria miesto.

Posedieť si uprostred parného leta v tieni príde vhod, ale niekedy sa chceme v záhrade opaľovať na deke. Najmä ženy dávajú prednosť takejto forme oddychu. Skladací párty stan jednoducho zbalíme a odložíme a vyberieme ho zase vtedy, keď namiesto opaľovania bude na programe dňa grilovačka. A voľná lúka je ideálnym miestom aj pre hru a vystrájanie detí.

párty stan

A tak sa problém so srnami a odloženou výstavbou zastrešenej terasy ukázal ako pozitívny prvok. Záhradným párty stanom si vyriešime potrebu záhradného prístrešku pre naše spoločenské stretnutia a súčasne overíme, či sme si vybrali dobré miesto pre oddych. Ak sa všetko osvedčí, v priebehu dvoch rokov potom na tom mieste postavím terasu a pergolou. Dovtedy ale budeme mať svoje oddychové miesto bez toho, že by sme výrazne prečerpali náš rozpočet na vybudovanie novej záhrady.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.