web analytics

Microsoft automaticky zapne Windows Defender

windows-xp-professional-free Vraj pre zvýšenie bezpečnosti užívateľa a ochranu jeho počítača s operačným systémom Microsoft Windows XP. Takže ak užívateľ nebude mať zapnutý iný antivírus, Microsoft mu ho na diaľku zapne. Zlé jazyky tvrdia, že je to preto, aby užívatelia už konečne prestali používať Windows XP a kúpili si nový Windows 8.


A prečo by si človek po zapnutí Microsofťáckeho antivíru chcel kúpiť nový počítač? Antivírus je program, ako každý iný. A ako taký potrebuje ku svojej práci časť výkonu počítača. A Windows XP sú nainštalované prevážne na starších počítačoch, ktoré svojím výkonom vyhovovali potrebám užívateľov aj ich programov v čase, kedy boli kupované. Teda niekedy okolo roku 2002. Ak odvtedy inštalovali novšie verzie Office, internetových prehliadačov a iných program a počítač ostal v pôvodnom stave (640 kilobajtov RAM musí stačiť každému – toto vyhlásil kedysi zakladateľ Microsoftu Bill Gates), tak zákonite sa musel počítač spomaliť.

free-wallpaper-for-windows-xp

V roku 2014 končí podpora Windows XP

Nie len v domácnostiach, ale aj v podnikoch existujú stále počítače, ktoré fungujú s operačným systémom MS Windows XP a fungujú dobre. Ak sú dobre nastavené, sú na nich programy, ktoré sú správne používané a robia to, čo po nich užívateľ chce, tak prečo nie? Microsoft síce tvrdí, že na jar 2014 prestane OS Windows XP poskytovať podporu, čo to ale znamená? Že prestane opravovať bezpečnostné a iné chyby v tomto systéme.

Každý, kto chce, aby mu Windows XP spoľahlivo fungovali, po nainštalovaní systému a Service Packu č. 3 vypne automatické aktualizácie systému a o bezpečnosť systému nechá postarať sa spoľahlivý firewall a antivírus od spoľahlivej firmy.

Každý takýto užívateľ či firma však ohrozuje finančné príjmy spoločnosti Microsoft, pretože si nekúpi nové Windows 8, ktoré nepotrebuje.

Microsoft ovláda váš počítač cez internet

Ako je ale možné, že vy si za svoje peniaze kúpite pre seba operačný systém a nejaká firma vám na diaľku cez internet v ňom zapne (alebo vypne) nejakú jeho súčasť alebo externý program? To niekto môže s vaším majetkom takto manipulovať bež vášho súhlasu a bez vášho vedomia?

Ak ste si ale pozorne čítali licenčné ujednanie k OS Windows XP (ktoré ale nie je a ani nemôže byť nadradené naším zákonom), operačný systém si nekupujete a nie je vaším vlastníctvom! Čo teda dostávate za svoje peniaze? Platíte za právo používať tento program. Pritom jeho poskytovateľ, firma Microsoft, neručí za nijaké chyby v programe ani za škody, ktoré by vám jeho používaním vznikli.

Dobré, čo? Plať a nestaraj sa.

Takže Microsoft môže vo (stále) svojom programe zapnúť hocijaký program, hoci aj Windows Defender a vy nemôžete nič.

Linux desktop

Alebo vlastne áno, môžete. Môžete sa na celý Microsoft vykašľať a začať používať bezplatný otvorený a bezpečný operačný systém na báze Linuxu, kde ste jeho vlastníkom a vy určujete, čo zapnuté v počítači bude a čo nie. A ušetríte si nervy aj peniaze.

startmenu
 

 

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.