web analytics

Prehrávač hudby Winamp končí

Obľúbený prehrávač hudby pre Windows končí. Takmer 15 rokov patril k najobľúbenejším prehrávačom hudby, s možnosťou úpravy mp3 tagov či katalogizovania muziky v počítači a teraz je koniec. AOL, ktorý vlastnil tento prehrávač, ho už ďalej nebude vyvíjať. Čo to znamená pre váš počítač?

Nemusíte sa báť, Winamp neprestane prehrávať hudbu zo dňa na deň. Všetky inštalácie budú fungovať ďalej a naďalej s nimi budete môcť pracovať tak, ako ste boli zvyknutí doteraz. Len si už nestiahnete novšiu verziu. Čo ani nieje problém. Pre „hračičkov“ posledná verzia radu 5 úplne stačila a pre tých konzervatívnejších aj tak stále slúžila verzia 2.9, ktorá patrila k jednoduchším, ale plne funkčným prehrávačom muziky v počítači s operačným systémom Windows.

Winamp

America On Line kúpila prehrávač Winamp aj so všetkými právami od firmy Nullsoft. Zrejem ho chceli používať na distribúciu hudby cez platené kanály. Winamp totiž okrem celého radu súborov zvuku uložených v počítači alebo na CD či USB kľúči prehráva aj video súbory a tiež streamované televízie a rádiá cez internet. K samotnému programu bolo možné stiahnuť si celkom veľké množstvo skinov a prispôsobiť ho svojmu vkusu.

Rozmach mobilného internetu, wifi sietí a s tým tiež vysoký nárast podielu smartfónov a tabletov najmä od Apple či s Androidom a iné metódy distribúcie hudby spôsobili koniec tohto legendárneho prehrávača. Napriek tomu, že ho firma AOL už nebude financovať si myslím, že stále sa bude dať stiahnuť z rôznych download serverov a stále bude patriť k obľúbeným prehrávačom hudby. Veď je len malé percento užívateľov, ktorí požadujú vždy nové a nové funkcie. Funkčné veci nepotrebujú neustále „vylepšovať“ a prerábať, čím narastá ich pamäťová náročnosť a zaťažujú viac a viac počítač.

winamp_ourstage

.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.