web analytics

Moderné osvetlenie

Našu pohodu doma robí nie len kvalitný a dobre rozložený nábytok, ale veľký význam pre ňu má aj osvetlenie. Jeho intenzita aj rozmiestnenie. Aby však celkový dojem z príjemného bývania nerušili nevzhľadné osvetľovacie telesá, musíme starostlivo zvážiť, čím budeme svietiť a kde osvetľovacie telesá umiestnime.


Našťastie dnes už je preč doba unifikovaných umakartových kuchýň v paneláku s jedným obrovským žiarivkovým svetlom nad linkou a jednou škaredou lampou nad drezom. Tak ako moderné technológie stále viac a viac z kozmických priestorov zostupujú do nášho bežného života a našich domácností, umožňujú nám zlepšiť osvetlenie priestoru a súčasne znížiť aj spotrebu elektrickej energie, využívanej na osvetlenie. Umožňujeme nám to LED osvetlenie interieru. Namiesto silného svetla z jedného bodu, vytvárajúceho nepríjemné tiene na jednej strane a oslňujúce na druhej dostávame tak príjemné mäkké svetlo všade tam, kde so potrebujeme a chceme mať.

Kedysi nepredstaviteľné vytvorenie atmosféry napríklad obývacej miestnosti podľa našej momentálnej nálady dnes vytvoríme ľahko, keď nainštalujeme LED podsvietenie s diaľkovým ovládačom napríklad do nábytku. Rovnakým spôsobom zvýrazníme akvárium, ak sme chovateľom rybičiek. Pohľad do akvária dokáže upokojiť myšlienky po náročnom dni a pomôže nabrať sily. LED osvetlenie pritom vyžaduje minimum priestoru pre svoju inštaláciu a je možné ho namontovať aj tam, kde by montáž obyčajných žiaroviek nebol technicky možná.

LED - interior

A ešte jednu dobrú vlastnosť majú Vysokosvietive LED diody oproti donedávna moderným úsporným kompaktným žiarivkám. A tou je farba svetla. Kým žiarivkové trubice svietia viac do modra a kompaktné žiarivky zas do žlta, čo okrem skresľovania farebného vnímania obrazov na stenách či fotografií v magazínoch, ale aj sledovania televízie, si všimnete aj pri snímaní digitálnym fotoaparátom, tak vysokosvietive LED diody majú neutrálnu bielu farbu. Pravda, ak si pre osvetlenie interiéru alebo LED podsvietenie nevyberiete inú, náladovú farbu.

Aj keď pri montáži LED osvetlenia použijete viacero LED osvetľovacích teliesok, pri ich používaní miniete výrazne menej elektrickej energie a nemusíte sa trápiť prehrievaním osvetľovacích lámp, ako v minulosti. Moderné technológie pomáhajú zvyšovať komfort nášho bývania a znižovať celkové náklady. A dobre vyzerajú.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.