web analytics

Na čo prihliadať pri výbere sedačky

O sedacej súprave je všeobecne známe, že slúži na sedenie. Obyčajne na nej trávite čas vo dvojici pri dobrom filme alebo na ňu usádzate svojich vzácnych hostí. Podľa čoho si však vyberať novú sedačku? Pre väčšinu Slovákov je dôležitá najmä cena. Sú však oveľa dôležitejšie parametre, na ktoré by ste mali prihliadať.

Materiál sedacej časti

Ak sa chcete cítiť na svojej sedačke pohodlne, musíte zohľadňovať okrem ceny aj materiál sedacej časti. Požiadavky každého z nás sú individuálne a navyše sa môžu meniť aj vekom. Mäkké sedacie časti môžu byť pohodlné pri sedení, ale horšie pri vstávaní. Mäkšie sedačky obľubujeme najmä v obývačke, kde chceme na nich okrem sedenia aj ležať. Do kancelárií sú vhodnejšie tvrdšie sedačky. Majitelia kancelárií obľubujú kožené sedačky, ktoré pôsobia luxusne a moderne.

Poťah sedačky

Mnoho kupujúcich toto ani netuší. Vedeli ste, že čím viac modernejší poťah kúpite, tým skôr ho budete mať ošúchaný? Práve preto nevyberajte módne výstrelky a radšej si voľte starú dobrú klasiku, pri ktorej budete mať záruku, že vám vydrží a nepoputuje na smetisko.

ceresna

Veľkosť sedačky

Okrem materiálu sedacej časti a poťahu sedačky prihliadajte aj na veľkosť. Premerajte si priestory, do ktorých chcete sedačku umiestniť a až potom si vyberajte konkrétnu sedačku. Aby sa nestalo, že po kúpe novej sedačky budete musieť riešiť reklamáciu. Nielen pri výbere atraktívneho kancelárskeho nábytku budete riešiť veľkosť, ale aj pri sedacej súprave.

Konštrukcia sedačky

Konštrukcia drží sedačku pohromade. Kostry sa najčastejšie vyrábajú z dreva. Občas sa vám však podarí nájsť kovové konštrukcie. Každá má svoje výhody a nevýhody. Drevené a drevotrieskové sedačky patria k tým lacnejším a sedačky s kovovou konštrukciou k tým drahším, ale k tým kvalitnejším.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.