web analytics

Kontrola vozidla pred výletom na dovolenku. Využite autá skladom!

Chorvátsko, Turecko, Egypt či iná obľúbená destinácia. V hlave sa už vidíte, ako ste s deťmi pri mori a užívate si zaslúžený oddych. Relax môže byť aj samotná cesta v aute. Avšak, len ak ste na to vozidlo dostatočne pripravili. Čo na ňom musíte skontrolovať pred jazdou?

Začnite batériou

Naše autá skladom sú 100% pripravené vyraziť, a vaše? Funkčná batéria zariadi, že sa vôbec dostanete z garáže. Kedy ste ju naposledy kontrolovali? Videli ste ju vôbec tento mesiac? Dôležité je prezrieť spojenie kontaktov s batériou. Či držia pevne a nejavia známky korózie.
Odpojte batériu a kontakty vyčistite drátenou kefou alebo drátenkou na riad. Pokiaľ na to nemáte čas, alebo sa vám nechce, nechajte to na profesionála. Ak vozidlo nekontrolujete pár minút pred výjazdom, odvezte ho do miestneho autoservisu.
Batéria v sebe obsahuje korózivnú kyselinu. Ak by konektory nedržali pevne, táto kyselina by mohla vytiecť. Ďaleko by ste tak nedošli. Celkovo platí, že by ste batériu mali kontrolovať raz ročne. Máte tak istotu, že vás len tak ľahko nezradí.

Nezabudnite na kvapaliny

Rovnako ako aj vy potrebujete dopĺňať tekutiny, potrebuje ich aj vaše vozidlo. Nezaberie vám to veľa času. Skontrolujte motorový olej, kvapalinu posilňovača riadenia a prevodovky a kvapalinu ostrekovačov čelného skla.
Myslite aj na nemrznúcu zmes. Opel Crossland veľkú časť roboty vykoná za vás. Nielen čo sa týka šoférovania a asistentov. Taktiež vás oboznámi, že niečo nie je s kvapalinami v poriadku. Nestane sa tak, že zostanete v strede diaľnici s pokazeným vozidlom.

Brzdy a svetlá

Ak sa pokazia, je to veľký prúser. Pokiaľ brzdy brzdia a všetky typy svetiel svietia, všetko je pripravené na odchod. Vedeli ste, že nové vozidlá majú oveľa menšiu šancu pokazenia spomínaných častí? Ani Opel Grandland vás nenechá na pospas života.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.