web analytics

Najlepšia podlaha do kuchyne alebo kúpelne

Ak bývate v paneláku z konca dvadsiateho storočia, tak starostlivosť o vaše bývanie sa skladá z dvoch častí. Údržba spoločných priestorov a domu ako celku, čo sa väčšinou realizuje cez spoločenstvo vlastníkov a povereného správcu, a starostlivosť o samotný byt, čo je plne na zodpovednosti a nákladoch vlastníka bytu, teda väčšinou toho, kto v byte býva. A raz za čas treba aj vymeniť podlahu v jednotlivých miestnostiach. Čo sa najlepšie hodí do kuchyne a kúpelne?

V každom období sú moderné iné druhy podlahových krytín. Samotná konštrukcia podlahy je železobetónový panel, ktorý súčasne tvorí strop bytu pod vami. Chodiť po betóne by sa asi ale nikomu nepáčilo, preto na panel prichádzajú ďalšie vrstvy. Medzi inými sú to aj izolačné materiály, ktoré majú za úlohu tlmiť zvuk a brániť prechodu tepla. Bez takejto zvukovej izolácie by ste oveľa hlasnejšie počuli nie len susedove výkriky šťastia pri góle jeho obľúbeného futbalového mužstva, ale aj plač jeho malého dieťaťa v noci.

vinyl

To, čo vidíme a po čom chodíme, je vrchná podlahová krytina. Podľa materiálu, z ktorého je zhotovená, často môžete určiť obdobie, kedy ju majiteľ kládol. Nezriedka bez ohľadu na to, či sa materiál hodí do miestnosti. Svojho času boli obľúbené dlažby, ktoré sa nachádzajú v chodbách, kuchyni a dokonca aj v obývacích izbách. Že sú studené na dotyk, netreba hádam nikomu vysvetľovať. V chodbe by sme chápali jej výhody ľahkého udržiavania v čistote. V obývacích priestoroch často nájdeme drevené plávajúce podlahy, hoci vzhľadom k ich cene často ide o podlahy z laminátu, teda lepených vrstiev, a nezriedka aj s lacnou, málo účinnou izoláciou. Ak takto menili podlahy susedia nad vami, vždy celkom presne viete, s akou hračkou a v ktorej časti miestnosti sa ich dieťa práve zabáva.

Najčastejším dôvodom na výmenu podláh v paneláku bolo nevzhľadné a opotrebované linoleum, univerzálna podlahová krytina minulého storočia. No nie všade je ideálne položiť dlažbu alebo plávajúcu podlahu.

Na miesta so zvýšenou vlhkosťou sa dobre hodí vinylová podlaha. Viacero záťažových druhov a množstvo farebných dekorov vrátane drevených a laminátových podláh vám uľahčia výber. Či už dáte vinylovú podlahu do kuchyne alebo kúpelne, vždy ju ľahko utriete od vody a ani prípadná „nehoda“ v kúpeľni, kedy bude na podlahe vody viac, ako by ste si želali, jej neublíži.

pvc podlaha

Ak radi chodíte po svojom byte bosí, nemusíte mať všade lapače prachu, teda koberec. Aj vinylová podlaha je príjemná a teplá na dotyk. A dokonca je veľmi dobrou voľbou, ak máte inštalované podlahové kúrenie. Dobre rozvádza teplo, nebráni jeho šíreniu a minimalizuje náročnosť jej údržby.

Ak zvažuje rekonštrukciu vášho bytu, zamyslite sa nad použitím vinylovej podlahy. Vyberte najvhodnejšiu krytinu do každej miestnosti.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.