web analytics
Domáci osviežovač vzduchu

Domáci osviežovač vzduchu

Nedávno som navštívil kamaráta a po príchode k nemu do pracovne ma prekvapila príjemná vôňa. To nie je u neho nič nezvyčajné, ale táto bola naozaj príjemná, tak som sa ho spýtal, čo používa. Na moje prekvapenie mi neukázal nijakú aromalampu alebo elektronický „kameň“ z reklamy, ale úplne jednoduchú vec.

Pomaranč narezaný cez stred tak, že obidve polovičky len tak-tak držia spolu a dá sa teda otvárať a po obvode do šupky napichaných asi 20 klinčekov. Pomaranč aj klinčeky sú veľmi aromatické a kombinácia ich vôní je naozaj príjemná. Klinčeky prechádzajú šupkou až do šťavnatej dužiny a postupne nasiakavajú šťavou pomaranča a „vynášajú“ ju na povrch a postupne uvoľňujú do priestoru, spolu so svojou vlastnou nezameniteľnou vôňou.

Aj keď povrch pomaranča na reznej ploche trochu vyschne, tento prírodný osviežovač vzduchu stále uvoľňuje dostatok vône. Po niekoľkých dňoch ho môžete dať bližšie k radiátoru, teplý vzduch podporí vylučovanie aromatických zložiek. Životnosť takéhoto osviežovača je asi týždeň až desať dní a potom si môžete pripraviť ďalší, čerstvý.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.