web analytics
Nasadni.sk - organizovaný autostop

Nasadni.sk – organizovaný autostop

Najmä v minulosti bolo cestovanie autostopom veľmi rozšírené a hlavne vysokoškoláci by mohli rozprávať svoje zážitky. Ešte aj dnes vidieť pri cestách ľudí s natiahnutou rukou, tí šikovnejší majú v rukách tabuľku s cieľovým mestom. Stopovať možno efektívne aj s pomocou internetu.

Postaviť sa na kraj cesty a čakať, kedy nám kto zastaví, môže byť časovo náročné. Pritom stopár či stopárka nemusí byť z kategórie chudobných. Autostop je štýl cestovania, pri ktorom nie len, že ušetríte nejaký peniaz a cestujete relatívne pohodlne. Spoznáte tak mnoho rôznych ľudí a mnoho rôznych áut, čo môže byť výhodné neskôr, keď si budete vyberať to svoje.

Dnes jazdí omnoho áut viacej, ako v minulosti, ale stopárov je akosi menej. Všetci sa niekam ponáhľajú, asi nechcú strácať čas postávaním pri ceste.

Pomôcť môžu moderné infokomunikačné technológie. Jazdiť stopom môžete pomocou novej www stránky www.nasadni.sk. Pre stopárov ponúka možnosť naplánovať si kedy, kam a s kým sa zvezú a pre majiteľov áut a vodičov zase znížiť náklady na cestu. Pretože tento autostop nie je úplne zadarmo, na druhú stranu je spoľahlivý.

Po registrácii na stránke ako vodič ponúknete svoju trasu s dátumom a očakávaným príspevkom od stopára plus počet voľných miest. Ako registrovaný „stopár“ máte prehľad o zverejnených plánovaných trasách a máte možnosť si rezervovať miesto v aute.

Po skončení cesty má vodič aj stopár možnosť napísať hodnotenie pasažierov/vodiča, aby aj ostatní registrovaní vedeli, s kým môžu mať tú česť nabudúce.

Nasadni.sk je rozhodne podľa mňa vynikajúci a perspektívny projekt. Zatiaľ sa tam objavuje dosť málo ciest, ale rozbieha sa to. V budúcnosti určite pribudne viac vodičov a áut. Ak sa chcete dostať niekam pohodlne, rýchlo a nie draho, skúste túto stránku. A možno sa stretneme v jednou aute, jazdím dosť často krížom krážom po Slovensku a som, prirodzene, registrovaný ako vodič.

.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.