web analytics

Nebezpečný cukor v malinovke

Nebezpečný cukor v malinovke Práve prebiehajú majstrovstvá sveta profesionálnych hráčov snookru v Sheffielde. Okrem zaujímavých športových zážitkov sa pozorný divák dozvie aj veľa zo zákulisia tohto športu. A včera padla divácka otázka, čo pijú hráči počas zápasov.

Skúsený moderátor, ktorý je aj amatérsky hráčom snookru, poznamenal, že na to nie sú pravidlá, s výnimkou obmedzenia alkoholu a energetických nápojov. Jeden z hráčov ale má rá čaj, tak mu nechali pripraviť hrnček na čaj s logom federácie. Reklama musí byť.

Dlhotrvajúce súboje sú stresom a pri strese sa človek viac potí. A s potom z tela odchádzajú aj dôležité minerálne soli. Ak je človek dehydrovaný, spomaľujú sa fyziologické procesy v tele a človek je skôr unavený. Preto je dôležité dopĺňať tekutiny. A skôr, ako človek pocíti smäd. To vám potvrdia všetci športovci.

Hráči snookru počas zápasov aj tréningov pijú len vodu. Lebo keby vraj začali piť sladké malinovky, zvýšená hladina cukru by spôsobila ich nepozornosť.

Ak sledujete šport aspoň okrajovo, iste viete, že profesionálny športovci sú pod drobnohľadom nie len trénera, ale celého realizačného týmu, vrátane lekárov a že nič neponechávajú náhode. Túto informáciu si iste nevycicali z prsta, ale všetky sú podložené mnohými testami a meraniami.

Všimnite si okolo seba, koľko sladkých malinoviek do seba lejú malé deti a školáci. A všimnite si, ako často sa rodičia alebo učitelia sťažujú na hyperaktivitu detí. A súčasne ignorujú upozornenia, že by deti nemali piť sladké nápoje a coly, lebo to nie je zdraviu prospešné.

Športovci to už dávno vedia.

.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.