web analytics

Niektoré okná sa naozaj oplatí mať doma – Vyskúšajte drevohliníkové okná

Prečo by ste si mali dať vymeniť okná? Nemusíte mať ešte staré drevené dvojokná alebo niekoľkoročné plastové. Staviate dom a budú vašou prvou voľbou. Reč je o niektorých druhoch okien, ktoré vyzerajú modernejšie, sú šetrnejšie k prírode, priestoru a rovnako aj k vašim energiám v dome. Výmena okien samozrejme nie je bežnou a lacnou záležitosťou, ale o pár rokov už pravdepodobne bude. Hlavné výhody, ako napríklad skvelé tesnenie či pevnosť budú minulosťou.

Aké sú lepšie?

Aj keď sa to nezdá, drevohliníkové okná majú dlhšiu životnosť ako tie plastové. Kombinácia materiálov drevo a hliník prináša výborné vlastnosti.. Vyššia cena dnes nemôže odradiť nikoho, kto chce mať nízkoenergetický alebo inak udržateľný dom. Tá je hlavne kompenzovaná už spomenutou životnosťou, moderným a kvalitným prevedením v rôznych farbách, ktoré si vyberiete, prípadne aj pevnosťou. V rozmedzí niekoľkých rokov môžete dokonca ušetriť peniaze na energiách. Rám tohto okna dovoľuje osadenie naozaj veľkých skiel na celé steny, ktoré sa budú krásne vynímať napríklad v obývacej izbe. Ich výrobu dnes zabezpečujú už aj Slovenské firmy, takže sú bežne dostupné a je z čoho si vyberať.

Každá zmena sa počíta

Nie každý má rád drevo. Interiér nemusí pôsobiť ako nejaká stará slovenská chalupa. Je možné mať totiž aj čisto hliníkové okná. Tie nie je potrebné udržovať, čo je obrovská výhoda do budúcnosti. Výber farby, ktorá sa hodí k stene zvonka či zvnútra je samozrejmosťou. Vydržia niekoľkokrát dlhšie ako plastové okná. Ak teda v tom dome alebo byte chcete zostať naozaj dlho, nemusí vám byť po nich ľúto. Tie okná budú rovnako dobré aj neskôr. Rovnako ako aj kombinácia s drevom, aj tieto sú vhodné do nízkoenergetických domov. Firmy, ktoré ich ponúkajú vám dokážu poradiť a nájsť správne riešenie čím skôr. Určite budete všetci spokojný a tieto okná si zamilujete.

Zdroj obrázku: ABO PHOTOGRAPHY / Shutterstock.com

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.