web analytics

Nové moderné schody, ktoré zmenia dizajn domu k lepšiemu

Súčasťou poschodových rodinných domov sú kvalitné schody. Už pri projektovaní rodinného domu je potrebné navrhnúť orientáciu schodiska (ľavotočivé, pravotočivé) a sústrediť sa na to, aký typ moderných schodov sa vám bude hodiť k zariadeniu, aké plánujete.

Ak chcete pekné moderné schody, ktoré zmenia dizajn vášho domu k lepšiemu, skúste sa bližšie pozrieť na tieto typy moderných schodíšť.

Kombinácia troch dominantných materiálov

Väčšine z vás možno ako prvé napadnú klasické betónové schody obložené tenkým dreveným obkladom, no v súčasnosti sú medzi interiérovými dizajnérmi obľúbené úplne iné schody. Sú to schody, ktoré sú vyrobené z troch rozdielnych materiálov, ktorých kombinácia sa vám možno spočiatku nebude zdať, no výsledný efekt je prekrásny. Je to kombinácia kovu, skla a dreva. Dva chladné materiály a jeden prírodný tvoria zaujímavú súhru, ktorá vám vytvorí dominantný prvok domácnosti.

Obľúbené moderné schody vyrobené z troch rôznych materiálov môžu dominovať aj vo vašej domácnosti. Stačí si len nájsť firmu, ktorá vám vyrobí také schodište, aké budete požadovať. Pokojne aj moderné schody kombinované so sklom a kovom.

Samonosné drevené schody

Betónové s dreveným obkladom prinášajú väčšiu istotu, ale do popredia sa na úkor betónových dostáva tzv. samonosné schodište. Samonosné schodište má výhodu v tom, že vám vydrží aj pár desaťročí bez toho, aby sa vám poškodilo. Drevo je prírodný materiál, ktorý pri správnej starostlivosti poslúži aj nasledujúcim generáciám, preto vám investíciu do takého schodišťa odporúčame.

V kategórii samonosných drevených schodov nájdete aj lakované mlynárske schody, ktoré sa najčastejšie umiestňujú do drevostavieb a bývajú to schody práve do tých najvrchnejších častí domu/ chaty – schody do podkrovia. Majú špecifický vidiecky dizajn, ktorý určite oceníte, ak ste milovníkmi škandinávskeho a vidieckeho štýlu.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.