web analytics

Oblečenie, naša druhá tvár

Viete, že v našej spoločnosti súdime ľudí mnohokrát podľa toho čo majú oblečené? Áno, je to tak. Možno to neprekvapí všetkých, ale toto jednoducho robíme. Súdime niekoho koho nepoznáme podľa toho či má alebo nemá najnovšie módne kúsky na sebe oblečené. Niektorí majú svoj vlastný štýl, iní sa prispôsobia nejakému danému štýlu a potom sú štýly obliekania určené podľa spôsobu života či podľa hudby ktorú počúvate.

Napríklad takí rockeri sú známi retiazkami na nohaviciach či čiernymi tričkami a takí rapperi majú zas radi voľné nohavice a vyťahané tričká. Dokonca mám pocit, že aj pri športe sa tak povediac dá určiť štýl obliekania. Povedal by som, že snowboard oblečenie či basketbalové dresy môžeme kľudne priradiť k rapperským nohaviciam a cyklistický odev zas pripomína legíny, a takí futbalisti sú tým posledným hitom módy. Samozrejme, že tu nikoho nechcem uraziť, ale vidíte, že aj v športe je naozaj dôležité oblečenie. No nemali sme mu prikladať v reálnom živote až takú dôležitosť ako to v skutočnosti veľmi často robíme. To, že človek nemá na sebe značkové veci a nie je oblečený ako z výkladnej skrine neznamená, že nie je pekne upravený a nezaslúži si našu pozornosť. Samozrejme, že ak k vám na pohovor do zamestnania na post výkonného manažéra príde človek v teplákoch a roztrhanom tričku, asi nebudete nadšený, no dajte mu šancu. A zase je určite pochopiteľné, že na post stavby vedúceho si nezoberiete práve vyčistený oblek. Je samozrejmosťou, že človek sa musí vedieť upraviť adekvátne k činnosti či prácu, ktorú ide vykonávať.

Plesové šaty patria na ples, obleky na obchodníkov a riaditeľov, sukne na sekretárky a montérky na automechanikov… No nerobte tú chybu, že keď pred vami pri pokladni stojí muž v špinavých teplákoch odsúdite ho jediným pohľadom, možno práve prišiel zo šichty na ktorej stierkoval steny.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.