web analytics

Október, najkrajší čas na turistiku v Tatrách

Pre mnohých je jeseň to najkrajšie obdobie v roku. Príroda hrá všetkými farbami a v ideálnom prípade babieho leta, je október skvelým časom na turistiku. Počasie na horách je na začiatku jesene stabilné, vzduch čistý a výhľady lákavé a nekonečné.

Pokiaľ milujete tatranskú turistiku, určite odporúčame poctivo striehnuť a vystihnúť posledné dni s pekným počasím. Od 1. novembra bude totiž koniec turistickej sezóny a chodníky sa až do 15. júna uzavrú. To samozrejme neplatí pre Štrbské Pleso. Prechádzku okolo známeho plesa si vychutnáte aj počas zimy.

Jesenná turistika je špecifická okrem stabilného počasia aj tým, že chodníčky sú skoro prázdne – to v lete nezažijete. Treba však počítať s chladným počasím, najmä vo vyšších nadmorských výškach. Tam teplota v októbri môže spokojne klesnúť aj pod nulu. Teplé oblečenie a pevná turistická obuv by preto mali byť samozrejmosťou. Počítať treba aj so zimnou výstrojou, nad 1300 metrov nie je sneh v októbri ničím výnimočný.

Túžite po poriadnej túre, ale nie ste si istí, či to za jeden deň zvládnete? Skúste čo najviac využiť dostupné lanovky a dopravné prostriedky. Nájdite si ubytovanie priamo v Tatrách, alebo si priamo nájdite ubytovanie na Štrbskom plese. Toto krásne tatranské mestečko je plné hotelov, penziónov, ale aj chát, privátov či ubytovní. Stačí si len vybrať podľa preferencií to správne ubytovanie Štrbské Pleso, túru a jesenné Tatry si užiť naplno.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.