web analytics

Oplatí sa podstúpiť endoskopickú operáciu chrbtice pri väčších ťažkostiach s chrbtom?

Chrbát a celkovo chrbtica je dôležitou súčasťou tela. Práve vďaka nej dokáže telo vzpriamene stáť, no dokážete sa aj zohýbať a vykonávať iné aktivity. Chrbát však s rastúcim vekom začína čoraz častejšie bolieť a vznikajú rôzne ťažkosti s ním. Ako ich následne riešiť?

Bolesť chrbta je veľmi nepríjemná skúsenosť pre každého. Kvôli bolesti nebudete môcť vykonávať rôzne aktivity a budete výrazne obmedzení. Pri vážnejších prípadoch už bude obmedzený aj váš bežný pohyb a práve vtedy je dobré porozmýšľať o operácii. V súčasnosti je najlepším riešením endoskopická operácia chrbtice.

Ako prebieha endoskopická operácia chrbtice?

Bolesť chrbta spôsobuje množstvo problémov. Dokážete stratiť cit v rukách, či nohách, môže vás trápiť nepríjemná bolesť a podobne. Problémy s chrbtom môžu spôsobovať rôzne faktory a preto je dobré podstúpiť vyšetrenie, kde zistia, čo vás trápi a či je potrebná operácia. V minulosti sa operácie vykonávali otvorene v anestéze. Táto metóda však bola nepríjemná a náročná a tak odborníci prišli s endoskopickou operáciou. Endoskopická operácia chrbtice je oveľa príjemnejšia a rýchlejšia.

Operácia prebieha v lokálnej anestéze, aby ste dokázali s lekármi komunikovať a prípadne im oznámiť nejaké problémy. Následne sa do poškodeného miesta zavedie tenká hadička. Najprv sa do miesta dostane špeciálna látka, aby sa zistilo, či je hadička na správnom mieste. Potom sa vďaka laserovej energii pokúsia doktori odstrániť poškodené tkanivo, ktoré spôsobuje najčastejšie bolesti. Táto metóda je takmer bezbolestná takže sa toho nemusíte vôbec obávať. Pravdepodobnosť infekcie, či krvácania je úplne minimálna. Po zákroku viete byť ešte v ten deň prepustený do domácej liečby, v prípade menších problémov najneskôr na druhý, alebo tretí deň.

Neváhajte a podstúpte operáciu chrbtice aj vy a zbavte sa bolesti!

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.