web analytics

Seďte zdravo

Iste ste aj sami postrehli, že na rôznych stoličkách sa vám inak sedí. Na niektorých pohodlne, na niektorých máte pocit, že sú akési strohé. A pri dlhšom sedení začnete mať pocit, že na niektorých stoličkách vás bolí chrbát a na niektorých vôbec. Keď máte sedavý typ zamestnania, kvalita sedenia je dôležitá. A tú si môžete vylepšiť.

Žiaľ, mnohí zamestnávatelia pri výbere kancelárskeho nábytku neberú do úvahy jeho ergonómiu. Častejšie býva na prvom mieste design alebo cena. A ako zamestnanec sedíte na stoličke, ktorú vám vybral nákupca a za stolom, ktorý sa páči šéfovi. Ako sa za ním cítite vy celý deň, pramálo niekoho zaujíma. Napriek tomu môžete sedieť a pracovať tak, aby ste sa cítili fit a boli zdravý.

Samozrejme, že vymeniť stoličku v kancelárii si nemôžete dovoliť. Napriek tomu si doprajte zdravé sedenie. Zabezpečí vám to dynamická podložka na stoličku. Tým, že je na pohľad trochu nestabilná, musí vaše telo neustále drobnými svalovými pohybmi udržiavať chrbát v vzpriamenej polohe. Tým ale bráni silnému tlaku stavcov na medzistavcové platničky a následným bolestiam chrbta. Poznajú ich všetci, ktorí dlho sedia mysliac si, že keď sú svaly uvolnené, tak telo oddychuje.

Dynamické podložky sa dajú použiť na všetky typy kancelárskych stoličiek a dodávajú sa v rôznych farbách, aby sa hodili k farebnému štýlu pracoviska. Osobitne tvarované podložky tvaru U uvoľnia tlak na kostrč, sú zvlášť vhodné pre tehotné ženy, ktorým uľahčia posledné týždne na pracovisku pred pôrodom. Chvália si aj ľudia postihnutý hemoroidmi.

Keďže stoličky nie sú len výbavou kancelári ale aj domácnosti, podložky na stoličku oceníte aj doma. Či už pri sedení pred televízorom alebo nad zbierkou známok či pri domácich prácach. Dlhé vysedávanie neprospieva nášmu zdraviu a keď už sa mu nevieme alebo nechceme vyhnúť, skúsme urobiť všetko pre to, aby sme sedeli zdravo. Dynamické podložky nám dovolia sedieť zdravo na každom type stoličky.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.