web analytics

Automatický kávovar prinesie do domácnosti kávu ako z kaviarne

Aj vy patríte medzi ľudí, ktorí neváhajú dať za kávu v kaviarni viac ako za obedové menu? Dobrú kávu si vedia naše chuťové bunky zamilovať. Vždy nás presvedčia, že dobrá káva stojí za akúkoľvek cenu. Pozrite sa ale na svoje „kávové hobby“ predsa len ekonomickejšie. Automatický kávovar je jednorazová investícia, ktorá sa však vráti. A tú najlepšiu kávu si urobíte jednoducho doma pre celú rodinu.

Kávomilci, to je doslova prípad pre finančného poradcu. Rodina, ktorá vysedáva v kaviarňach, nemá vôbec lacného koníčka. Finančný poradca by vám rozhodne poradil: „Kúpte si kávovar!“ Vyjde vás lacnejšie a kaviareň budete mať priamo doma.

Profesionálne kávovary aj do domácností

Kapsulové kávovary

Ako si vybrať správne kávovar do domácnosti? Rozhoduje veľké množstvo faktorov. Mnohí dnes preferujú kapsulový kávovar. „Pre“ hovorí jednoduchosť obsluhy a pomerne široký sortiment rôznych kapsulí. Tieto kávovary sú veľmi lacné. Káva sa nám potom ale predražuje nákupom kávových náplní. Najväčším „proti“ je veľká produkcia odpadu z takto pripravovanej kávy (kapsule) a taktiež to, že si nemáme možnosť užiť čerstvo upraženú a namletú kávu. Kapsule síce udržia arómu kávy, ale… Riešenie je to výborné, no labužník siahne inam.

Automatické kávovary

Automatický kávovar je zariadenie, ktoré nám obvykle dokáže pripraviť kávu na jedno stlačenie tlačidla, a dokonca sa aj sám vyčistí. Nie je však automatický kávovar ako automatický kávovar. S rôznymi funkciami a kvalitnejšími súčasťami rastie aj cena tohoto zariadenia. Pravdou ale je, že pokiaľ sme otvorení tejto investícii, dokážeme si aj domov zadovážiť kávovar, za ktorý by sa nehanbili ani v najlepšej kaviarni.

Čo dokážu najlepšie automatické kávovary?

Rozhodne ide o výrazne pokročilejšie zariadenia, než ktorými sú pákové kávovary. Moderný kávovar sa dokáže sám zapnúť v požadovanú hodinu a pripraviť vám kávu podľa priania. Vstávate tak k už pripravenej čerstvej káve. Alebo prichádzate domov z práce, kde na vás už čaká vaše obľúbené latté.

Najlepšie kávovary majú automatické mlynčeky na zrnkovú kávu (menej kvalitné kovové, kvalitnejšie z keramiky). Vždy ju tak máte pripravenú z čerstvo pomletých kávových zŕn. Tie najkvalitnejšie pripravujú kávu pod tlakom 15 barov a vedia pripraviť rôzne typy kávy, vrátane automatickej prípravy aj tých kávových nápojov, kde sa musí napeniť mlieko. Dobrý automatický kávovar vie nahriať hrnčeky a má samočistenie.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.