web analytics

Vyberte si pohodlné vložky do topánok

Naše nohy nás nosia celý život, preto by sme sa im mali odvďačiť kvalitnou obuvou. Vedeli ste však, že aj v tej drahšej vás môžu čakať len obyčajné vložky do topánok? Postarajte sa o to, aby vaša obuv nielen dobre vyzerala a dlho vydržala, ale aj rozmaznala vaše chodidlá. Poradíme vám, ako si vybrať pohodlné vložky do topánok.

Vložky do rôznych druhov topánok

Akú obuv nosíte najčastejšie? Sú to lodičky, športové tenisky alebo je to pracovná obuv? Keďže väčšinu dňa sa nachádzame v práci, vyzutí trávime skutočne málo času. Pritom chodiť naboso je také zdravé! Denne spravíme tisícku krokov po tvrdom povrchu a zaťažujeme nielen chodidlá, ale aj kolená, bedrové kĺby či chrbticu. Mali by sme myslieť na výber kvalitných vložiek do topánok.

Existujú univerzálne vložky, vložky do topánok s vysokými podpätkami, vložky pre rôzne športové aktivity (lyžovanie, korčuľovanie, golf…), teplotné podmienky, ale aj pre konkrétne zdravotné poruchy chodidiel. V bežných predajniach sa stretávame s konfekčnými vložkami do topánok, ktorých veľkosť si vieme sami prispôsobiť. V lete si vyberáme vzdušné antibakteriálne vložky, ktoré chodidlá dobre odvetrajú a zabránia vzniku zápachu, v zime sú veľmi praktické zateplené kožušinové vložky do topánok, najmä pokiaľ pracujeme v exteriéri alebo často chodíme pešo.

V prípade, že sú naše chodidlá deformované, najlepšie je obrátiť sa na odborníkov. Tí nám dokážu vytvoriť vložky do topánok na mieru našim potrebám. Dôležité je, aby bola vložka správne anatomicky tvarovaná, najlepšie s čo najhlbšou pätou pre lepšiu absorpciu nárazov, a postarala sa o bezpečnú a komfortnú chôdzu.

Čo problém, to vložka do topánok

Po vložkách do topánok najčastejšie siahame, keď nám to odporučí ortopéd. Dokážu zmierniť alebo úplne odstrániť niektoré poruchy, napr. ploché nohy, ale zdravotným problémom pomôžu aj predchádzať. Stretávame sa tiež s takými vložkami do topánok, ktorých úlohou je odľahčiť alebo naopak zaťažiť istý bod na chodidle (trojštvrťové, vložky pod päty, na špičku a pod.) či tlmiť nárazy v oblasti klenby (gélové vložky).

Niekedy však vložku potrebujeme vtedy, keď nám nesadne veľkosť obuvi alebo prosto len chceme byť počas chôdze príjemne masírovaní. Či už pátrate po vhodnej vložke do obuvi preto, že trpíte bolesťami, alebo si jednoducho chcete dopriať pohodlnú chôdzu vo voľnom čase či pri práci, ktorá vás núti byť stále v pohybe, pozerajte sa po kvalitných a dobre udržiavateľných materiáloch, v ktorých sa nemnožia plesne, baktérie a ani po celom dni či športových aktivitách nezapáchajú.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.