web analytics

Akú saunu si zaobstarať

Vždy je správny čas urobiť niečo pre svoje zdravie. Okrem vhodnej stravy je predpokladom dobrého zdravia aj dostatok pohybu a dobrá kondícia. A samozrejme imunita, ktorú získame dobrým stravovaním, pohybom a otužovaním tela. Osvedčeným prostriedkom je saunovanie. Saunu si môžete vyrobiť aj sami.

Hoci sauny sa dajú kúpiť v rôznych veľkostiach a prevedeniach, pre zručného kutila nie je problém si ju vyrobiť. Každý domáci majster má vo svojej dielni náradie na spracovanie dreva, takže stavba sauny predstavuje len náklad na zakúpenie dreva na jej konštrukciu. A samozrejme pece do sauny. Svoj voľný čas žiadny kutil nepočíta.

V prvom rade si musíte vybrať, ktorý priestor využijete pre postavenie sauny. Ak máte v rodinnom dome nevyužívaný priestor, napríklad sklad pevného paliva po prestavbe kotolne na plyn alebo elektrinu, ste vo veľkej výhode. Stačí vyriešiť obloženie miestnosti drevom a inštalovať saunové pece elektrické, keďže ste sklad dreva práve využili na samotnú saunu. Na druhej strane máte v dome vyriešené elektrické rozvody a nemusíte do nich investovať. Saunové pece stačí zapojiť a svoju saunu môžete rýchlo využívať.

saunová pec

Milovníci romantiky s voľným kúskom priestoru v záhrade iste dajú prednosť vybudovaniu izolovanej sauny v lone prírody. Aby ste pre saunové kachle nemuseli kopať alebo ťahať vzduchom elektrickú prípojku a dodržali romantický ráz svojej novej sauny, využite klasický zdroj tepla a pary. Saunové kachle na drevo vám najlepšie vyhrejú kamene na výrobu pary. Malý prístrešok na palivo hneď vedľa novej sauny ľahko zmajstrujete tiež a v letných mesiacoch uvítate blízkosť záhradného bazéna.

Keď sa do stavby sauny pustíte sám, dokážete ju postaviť rýchlo a lacno, stačí vám zakúpiť tú najdôležitejšiu vec do sauny: pec. Potom vo svojej záhrade okrem klasických grilovačiek a kúpaní v bazéne môžete zorganizovať pre priateľov aj saunovanie. Alebo spojiť všetko do jedného nezabudnuteľného popoludnia.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.