web analytics

Pevný internet na doma si vyberajte starostlivo

Kto by nechcel mať ten najmodernejší internet? Najdokonalejší, najrýchlejší? Taký aby mohol byť neustále byť spojený s okolitým svetom. Odpovieme za vás, každý. Tak prečo sa uspokojiť s nejakými náhradami, ktoré sú síce na prvý pohľad lacné, no behom prevádzky sa ukážu ako značne problematické ak dôjde napríklad k technickej poruche. Poradíme vám ako si vybrať optimum.

Otázka kvality a rýchlosti internetu je aktuálna najmä teraz v letných mesiacoch tohto roku, keďže leto bolo a je doslova nabité športovými podujatiami. Či už to boli práve prebiehajúce majstrovstvá sveta vo futbale, za chvíľu cyklistická bomba Tour de France a v septembri Liga národov. Máme sa naozaj na čo tešiť. Síce prevažne to platí pre nás, mužskú populáciu, ale aj ženy si prídu na svoje. Hádam každá z nich má nejakého toho svojho obľúbenca medzi športovcami.

Rozhodnite sa pre optiku ak k nej máte prístup

Na to je ale potrebné internetové pripojenie, ktoré by zvládlo pekelnú porciu športových zápolení. Nehovoriac o tom, že ak sa nedajbože pohádate so svojou polovičkou, pretože ona bude chcieť pozerať televíznu súťaž či rodinný seriál. Vtedy musí váš internet utiahnuť sledovanie dvoch programov súčasne. No ak keď sa dovalí domov vaša ratolesť s kamarátom s tým, že si plánujú zahrať online hru, tak potom o to lepší dôvod zaobstarať si internet podľa posledných kvalitatívnych kritérií.

V takom prípade si jednoznačne zaobstarajte optický internet. Ten je v súčasnosti azda tou najlepšou voľbou nielen pre domácnosti, ale aj pre živnostníkov a firmy. Z technického hľadiska ide o prenos internetového signálu cez optické vlákno priam bleskovou rýchlosťou, čím sa umožní prechod veľkého množstva informácií naraz. Tak sa uspokojí čo najširšie spektrum užívateľov v rámci jedného bodu pripojenia.

Kvalitný internet vám zabezpečí kvalitnú televíziu

Prečo ale spomíname v súvislosti so sledovaním televíznych programov neustále internet? No pretože v súčasnosti sa aj prenos televízneho signálu deje prostredníctvom internetovej cesty, čo je kvalitnejší, spoľahlivejší a rýchlejší spôsob  než cez klasický metalický kábel. A navyše v rámci optiky môžete súčasne popri sledovaní televízneho programu nakupovať, zúčastňovať sa rôznych aukcií, sledovať počasie a vývoj menových kurzov – jednoducho všetko čo chcete vám poskytne optický internet. Ono to ako tak ide aj cez ten kábel, no v podstatne nižšom objeme prenosu a kvality. Obraz zvykne niekedy sekať a ani zvuk za veľa nestojí.

Ďalším benefitom, na ktorom má výrazný podiel optický internet je aj možnosť nahrávania si televíznych programov počas vašej neprítomnosti doma. Mnohé športové podujatia sa totiž začínajú ešte počas rannej smeny, a tak sa bežne stáva, že keď prídete domov o tretej štvrtej, tak buď sa zápas skončil, alebo je minimálne niekde v strede. A to sa pravdaže ráta málokomu z vás. Tak si to, čo chcete nahráte a po príchode domov pozriete v pokoji a bez akéhokoľvek stresu.

Aj tá stará dobrá wifina uspokojí vaše súčasné nároky

Ak by ste nemali prístup k optike, nevadí nevešajte hlavu. V takýchto prípadoch je to stará známe wifinka, ktorá bohate optiku zastúpi. Je výhodná práve tam, kde nie je aktuálna možnosť napojenia sa na optickú sieť. Navyše ušetríte, čas a peniaze, pretože nemusíte ťahať optický kábel až do vášho bytu, či firmy.

Napriek všeobecnej kritike wifi pripojenia týkajúcej sa kolísavého pripojenia a menšieho objemu prenesených dát je to stále tá najlepšia alternatíva voči optike. Ale iba za predpokladu, že vsadíte na renomovaného poskytovateľa internetových služieb. Ten zabezpečí kvalitnú montáž, wifi antény, ktorá sa umiestni niekde na strechu vášho domu a zabezpečí aj nastavenie koncových zariadení, spolu so servisom ak dôjde k nečakanej udalosti, napríklad po údere blesku.

To isté platí pochopiteľne aj pre optiku. Načo zbytočne skúšať to, čo nepoznáte a zbytočne riskovať, že váš internet bude každú chvíľu padať, kým vy strávite svoj voľný čas na stoličke, aby ste reštartovali router. Kontaktujte preto osvedčených hráčov na internetovom trhu a máte po akýchkoľvek starostiach. Prídu, namontujú všetko potrebné v krátkom čase a vy už len surfujete a pozeráte televízor. Tak máte istotu, že ak sa ja nedajbože niečo prihodí, kvalifikovaný servis vám bude poskytnutý v čo najkratšej možnej dobe bez zbytočného vyhovárania sa a vyjednávania.

Je možné, že vám takýto poskytovateľ internetového signálu ponúkne aj internet do mobilu, notebooku a tabletu. Berte takúto ponuku. Za skutočne minimálnu sumu budete môcť sledovať športové zápolenia aj v práci, či dopravných prostriedkoch. Nehovoriac o tom, že čím viac produktov si zakúpite od jedného poskytovateľa internetových služieb, tým viac ušetríte a navyše budete mať prehľad vo vašich mesačných faktúrach.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.