web analytics

I na chalupu patrí vstavaný nábytok

Lásku k chalupám máme v krvi. Z miest sa radi na víkendy aj dovolenky sťahujeme do slovenských dedín a dediniek. Starým domom, často necitlivo zmodernizovaným, alebo naopak dlhodobo zanedbávaným, sa snažíme vrátiť ducha starých čias. Často sa takto zahltíme pre dnešnú dobu nie príliš praktickým nábytkom.

Typickým problematickým priestorom je revitalizované podkrovie chalupy

Pravdepodobne sa skôr nikdy inak než ako sklad nepoužívalo. Ale my sa z neho zrazu snažíme urobiť priestor obytný. Pre takto špecifický priestor sa však bežný nábytok nehodí. Riešením je vstavaný nábytok na mieru.

Aj na chalupe potrebujeme dostatok úložných priestorov

Nehodia sa sem však staré vyradené skrine z nášho mestského bytu, dokonca ani štýlové zreštaurované skrine niekde z bazáru. Áno, ako solitéry pre potešenie oka, prečo nie. Ale tie praktické odkladacie priestory je hlavne do podkrovia nutné vyrobiť vždy na mieru.

Samozrejme nenechajte si v podkroví starej chalúpky vybudovať zrkadlovú vstavanú skriňu s pozlátenými plastovými lištami. To by nebola príliš veľký pýcha interiéru. Oslovte interiérové štúdio WSD Bardejov, ktoré okrem toho, že za ním stoja schopní interiéroví architekti, ponúka tiež výrobu nábytku na mieru, a to aj vrátane zmienených vstavaných skríň.

Ako na podkrovie v chalupe?

Nechajte si vyrobiť základný nábytok na mieru. Postele, vstavané skrine, úložné priestory so zníženou výškou. Drevený nábytok bude vypadať v podkroví najlepšie. Až potom pridávajte štýlové prvky a kusové solitéry, napríklad v podobe zreštaurovaného historického nábytku. Veľkým hitom dneška je tiež kombinovať staré s novým. Typickým príkladom bývajú kuchyne, kde sa vezme starý kredenc, zreštauruje sa, a rozšíri sa štýlovo do podoby kompletnej kuchynskej linky. Často sa nevyužije len jeden, ale hneď niekoľko starých kredencov. Neskúsite to?

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.