web analytics

Obojky pre výcvik psov

Mať psa je nie len radosť z priateľa, ale aj zodpovednosť. Tak ako pri výchove potomka aj pri výchove svojho psa zodpovedáme za jeho správanie sa, za jeho poslušnosť a za jeho reakcie na povely. Psovi sa musíme venovať, učiť ho a pestovať dobrý vzťah medzi sebou. Iba pes, ktorý nás pozná, dôveruje nám a má nás rád, bude poslúchať naše povely a nebude hrozbou pre okolie. Čo však robiť, keď pes nie je poslušný?

Nemusí sa pritom jednať o naše chyby pri výchove psa od šteniatka, hoci tento prípad býva pri neskúsených chovateľoch najčastejší. Mohli sme neposlušného psa zdediť alebo ho už takého kúpiť. Vybudovať dôveru medzi psom a jeho pánom môže chvíľu trvať, rovnako tak naučiť psa reagovať okamžite na naše povely, ale pri venčení psa potrebujeme, aby reagoval okamžite, aby nebol nepríjemným spoločníkom pre naše okolie, aby sme nemuseli mať strach z jeho správania sa.

Zaujímavou a účinnou pomôckou pri výchove či prevýchove psov sú výcvikové obojky. Pes prijíma naše povely sluchom, ale ak je tvrdohlavý, môže skúsiť nás ignorovať. Výcvikový obojok zabezpečí, že ho chuť ignorovať povely majiteľa rýchlo prejde. Elektronické zariadenie v obojku prijíma signály z malého vysielača v našich rukách a dokáže prenášať podľa typu a veľkosti na vzdialenosti niekoľko sto metrov naše zvukové signály, ale aj spustiť vibrácie obojka. V praxi teda na psa zavoláme povel, ak nereaguje, spustíme vibrácie, ktoré psa upozornia, že ignoruje povel a ako tretí stupeň varovania pri neposlušnosti spustíme nepríjemný, ale pre psa bezpečný elektrický impulz.

dievcaapes

Stačí niekoľko takýchto nepríjemných varovaní, aby si náš pes spojil súvislosti medzi neuposlúchnutým povelom, vibráciou a impulzom. Pes je inteligentné zviera a aj ten najneposlušnejší pes dá prednosť povinnosti po zacítení vibrácií, než by riskoval svoju tvrdohlavosť a následný elektronický impulz. Výcvikové obojky vám umožnia zvládnuť aj psa, ktorého zle vychoval niekto iný, ale vy s ním musíte teraz spolupracovať.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.