web analytics

Posilňovacie veže na doma – ako si vybrať tú najvhodnejšiu?

Ak patríte k fitness nadšencom, posilňovaciu vežu určite poznáte. Vďaka pravidelným tréningom na veži si môžete vyformovať svaly celého tela a už nepotrebujete ďalšie pomôcky či fitness zariadenie. Vyrysujete si na nej postavu. zlepšíte kondíciu, zdokonalíte rovnováhu, stabilitu, zmiernite stres, vaše držanie tela bude lepšie a zvýšite svoju silu. Ak je vašim cieľom redukcia hmotnosti, na posilňovaciu vežu sa môžete spoľahnúť. Cvičenie na posilňovacej veži je šetrnejšie ku kĺbom a väzom, poskytuje vám oporu, takže si ich tak nenamáhate.

Viete, čo si pri nákupe posilňovacej veže všímať a na čo treba myslieť? Spísali sme pre vás šesť praktických tipov, ktoré vám môžu uľahčiť rozhodovanie.

S čím treba počítať

Posilňovacie veže majú mnoho plusov, no netreba zabúdať ani na to, že majú výrazné priestorové požiadavky, takže treba zvážiť, kam toto robustné zariadenie umiestnite. Aj okolo veže musíte mať nejaký priestor na pohyb, aby bolo cvičenie pohodlné a nič vám nezavadzalo. Radšej dvakrát zmerajte priestor, kde bude stáť, aby ste sa uistili, že bude všetko tak, ako má byť.

Posilňovacím vežiam neprospieva časté skladanie a rozkladanie, hrozí im rýchlejšie opotrebovanie, uvoľnenie spojov, preto nepočítajte s tým, že ju zložíte, keď docvičíte.

Aký typ vám bude vyhovovať?

Existuje viacero typov posilňovacích veží. Pri nákupe sa treba sústrediť na to, aké cviky na nej môžete vykonávať a aké svalové skupiny na nej môžete trénovať. Len tak môže na sto percent naplniť vaše očakávania.

Obyčajne máte na výber posilňovacie veže so záťažovými blokmi (tehličkami) alebo s olympijskými kotúčmi. Tehličky šetria priestor, pri olympijských kotúčoch máte zase väčšie možnosti nakladania.

Akú nosnosť potrebujete?

Okrem finančného limitu do úvahy berte aj to, na akú maximálnu hmotnosť cvičenca je posilňovacia veža stavaná. Preštudujte si technické údaje pri konkrétnom stroji, ktorý ste si vybrali. Dôrazne vám odporúčame neprekračovať maximálnu nosnosť stroja, aby ste si neprivodili úraz.

Všímajte si pevnosť konštrukcie a stabilitu

Masívny rám, na ktorý sa prenáša váha pri cvikoch, je pre stabilitu a bezpečnosť vášho tréningu veľmi dôležitý. Podstatnou súčasťou posilňovacej veže sú aj kladky, prevody a prevodové lanká, ktoré zaisťujú prenášaním hmotností prevedenie cvikov. Je preto nevyhnutné, aby boli všetky súčasti stroja kvalitné, nech vám posilňovacia veža môže slúžiť čo najdlhšie.

Pohodlie pri cvičení

O dokonalý komfort pri tréningu sa stará čalúnenie na opierkach. Nemalo by však byť príliš mäkké, aby ste nestratili stabilitu.

Možnosť dokupovania tehličiek a závaží

Kotúče alebo tehličky, ktoré si naložíte, môžete podľa potreby k posilňovacej veži dokupovať, ak vám základná výbava k veži časom prestane stačiť. Vtedy si dajte pozor na nakladacie tŕne a kompatibilite s priemerom otvoru v kotúčoch.

Kde sa oplatí nakupovať?

Uvažujete, že by sa vám hodila domov posilňovacia veža? Riskovať kúpu z bazáru sa vám moc neoplatí. Najmä ak ste začiatočník, nedokážete spoľahlivo odhadnúť, v akom stave je stroj na predaj, prichádzate tiež o možnosť záruky a poštovné vás tiež vyjde draho.

Na hop-sport.sk nájdete kvalitné a cenovo prijateľné modely: https://hop-sport.sk/posilnovacie-veze/

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.