web analytics

Viac detí, ale len jedna izba? Čo s tým spravíme?

Nebojte sa nie ste jediní. V dnešnej dobe je na svete mnoho rodín, ktoré musia riešiť problémy s priestorom. Majú viac detí, dve či tri a len jednu detskú izbu. V takomto prípade treba premýšľať ekonomicky a nájsť riešenia, ktoré budú pohodlné aj praktické. Pokiaľ ide navyše o deti, ktoré medzi sebou majú väčší vekový rozdiel, z hľadiska dizajnu môže ísť o skutočný problém.

Akú posteľ si mám vybrať?

Existuje hneď niekoľko druhov postelí, ktoré sa hodia do menších priestorov alebo do zdieľaných detských izieb.

Poschodové postele pre dvoch

Klasická posteľ, ktorá je na trhu už desiatky rokov a je známa takmer každému. Vyspia sa na nej dve deti, jedno hore, druhé dole. Moderné kreácie postelí vám poskytnú aj niečo navyše, nie iba obyčajné lôžko. Nájdete tam rozličné úložné priestory v podobe políc, ktoré sú umiestnenú pozdĺž oboch lôžok. Nemusíte sa báť ani o bezpečnosť svoji ratolestí. Zábrana na hornom lôžku ich udrží počas spánku na mieste.

Poschodové postele pre tri deti

Ide o klasickú poschodovú posteľ, ktorá navyše obsahuje prístelku. Prístelka poslúži buď vášmu najmladšiemu dieťaťu, alebo prípadnému hosťovi. V tomto prípade je skutočne kladený dôraz na úsporu priestoru, ktorá je značne vyššia, ako keby ste si mali zadovážiť až tri jednotlivé kúsky.

detská poschodová posteľ

Multifunkčná posteľ

Máte doma dvoch študentov a lámete si hlavu, kam umiestniť dve postele, dva písacie stolíky a nejaký ten úložný priestor v podobe políc? Skvelým riešením je práve multifunkčná posteľ, ktorá vám ušetrí kopu miesta a ešte niečo navyše. V spodnej časti postele nájdete písací stolík, ktorý je nutnou súčasťou každej študentskej výbavy.

Okrem stola sa v spodnej časti nachádzajú aj police či regál, kde si váš syn či dcéra odloží všetky svoje študijné pomôcky. Lôžko sa nachádza v hornej časti, je teda vyvýšené ako pri klasickej pochodovej posteli.

Pod lôžkom môžete mať okrem stolíka aj skriňu. Predovšetkým postele pre dievčatá, ktoré si na svoj šatník skutočne potrpia, obsahujú veľkú šatňu.

Multifunkčné postele si tak môžete zadovážiť hneď dve a umiestniť ich v izbe vedľa seba či oproti sebe.

O väčšinu nábytku tak budete mať postarané. Izbu doplníte len o menšiu skriňu či komodu, ktorá vám poskytne nejaký ten úložný priestor naviac. Taktiež do nej zakomponujete doplnky a dekorácie. Tie interiér osviežia a dodajú mu nádych domova a harmónie.

Vrásky vám už nemusia viac brázdiť čelo. Ako sami vidíte, vymoženosti sú rozsiahle a každý si príde na svoje.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.