web analytics

Novodobý hit: Maximálne otvorené priestory

Prepadli ste kúzlu otvorených priestorov a chceli by ste svoj byt pojať trochu netradične? Túžite po mieste, kde budete môcť nerušene relaxovať v horúcej vani a zároveň sledovať televíziu? Ponúka sa zaujímavé riešenie: prepojenie kúpeľne s obývačkou. Senzačný nápad, alebo dizajnérsky omyl?

Otvorené priestory sú praktické a atraktívne. Kuchyňa spojená s obývacou izbou alebo spálňa prepojená s kúpeľňou už dnes nie je nijako neobvyklá. Čo ale prepojenie kúpeľne s obývacou izbou? Ide o zdanlivo nezlučiteľné veci. Výsledok však môže byť dychberúci.

Maximálne otvorený interiér

V prvom rade sa zamyslite nad tým, koľko máte k dispozícii priestoru. Spojenie miestností do jedného veľkého celku krásne zútulní menší byt. Pri zariaďovaní bude samozrejme platiť osvedčená klasika: použitie svetlých tónov, zrkadiel a skôr vzdušnejšieho nábytku. Priestor ale nemusíte prepojiť len zrkadlami a farbami, ale aj zladenými doplnkami, ako sú vázičky, závesné tanieriky, svietniky alebo iné dekoračné prvky.

Keď sa rovnaký motív zopakuje v obývacej aj kuchynskej časti, bude kuchyňa pôsobiť ako prirodzená súčasť obývacej izby. To isté platí aj u prepojenie spálne s obývačkou.

Štýlové zladenie celej domácnosti býva mnohokrát ešte dôkladnejšie – veľmi často dizajnéri volia kuchyňu a kúpeľňu v rovnakom duchu. Majiteľ bytu sa tak stále pohybuje v jednotnom prostredí.

Vytvorte si kúpeľnú zónu

Ďalšou zaujímavou možnosťou je vybudovanie kúpeľnej odpočinkovej zóny. Relaxačný priestor vytvoríte ľahko, stačí vaňu umiestniť priamo do spálne. Vďaka tomu sa budete neustále cítiť ako v luxusných kúpeľoch.

Ide vlastne o logické rozčlenenie priestoru, pretože kúpeľňu využívame ihneď po prebudení aj tesne pred spaním. Môžete ju od spálne oddeliť priečkou, presklenou stenou alebo ju nechať otvorenú.

Ponúka sa tu tiež možnosť vytvoriť si vlastné domáce wellness. Nezabudnite však použiť materiály odolné voči vlhkosti a tiež systém odvetrávania.

Krb, rustikálne prvky a vaňa na nožičkách

Podobné riešenie sa hodí aj v prípade, že je vaša spálňa prepojená s obývacou izbou. Predstavte si rustikálnu vaňu na nožičkách, umiestnenú priamo pred krbom, kde sa budete môcť úplne odpútať od všedných starostí.

Môžete si takto ozvláštniť svoj domov, alebo miesto určené na rekreáciu. Napríklad luxusnú horskú chatu, kam jazdíte uniknúť pred ruchom veľkomesta.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.