web analytics

Dobrý spánok jedine s kvalitnými matracmi

Pre náš organizmus je spánok nesmierne dôležitý. Pri jeho nedostatku sa cítime nekomfortne a prejavuje sa to nielen na našej fyzickej stránke, ale aj na psychickej.

Ak vás trápi nespavosť, problém nevyriešite tabletkami. Začať musíte niekde úplne inde, najlepšie pri matracoch. Zamyslite sa, ako dlho máte tieto matrace, čo máte na posteli?

Životnosť matraca

Odporúčaná doba používania matracov je 5-7 rokov. Záleží samozrejme aj od materiálu a starostlivosti. Ak ste starostlivosti o matrace nevenovali dostatok pozornosti, darmo môžete mať matrac 5-7 rokov, keď už po dvoch rokoch používania vyzerá opotrebovane a špinavo.

Dobrý spánok môžete mať jedine s kvalitnými matracmi.

Penové matrace

Ak ste sa rozhodli vybrať si lacné penové matrace vyrobené z vysokoelastickej peny a kokosového vlákna, urobili ste dobre. Práve tieto matrace sú nielenže cenovo prijateľné, ale aj kvalitou zodpovedajú vašim požiadavkám. Tieto matrace si vyberajte najmä preto, lebo sú vyrábané z vlákien kôry kokosových orechov, ktoré pomáhajú odvádzať vlhkosť a udržujú suchú klímu, ktorú práve roztoče nemajú príliš v láske.

V ponuke penových matracov vás môže zaujať aj obojstranný penový matrac, ktorého jedna strana je vhodná na letné obdobie a druhá na zimné obdobie.

Matrace zo studenej peny

Hovorí vám čosi HR pena? Tento názov vám možno nič nehovorí, ale tí, čo sa vyznáte do matracov, HR penu určite veľmi dobre poznáte. HR pena poznáme aj pod názvom studená pena. Z tejto peny sa vyrábajú kvalitné matrace zo studenej peny. HR pena je obľúbená práve preto, lebo je vysoko pružná a ohybná. Matrace so studenej peny sú taktiež vzdušné a ak máte polohovateľné lôžko, niet lepšieho matraca ako matraca zo studenej peny.

Vyspite sa doružova a spomedzi matracov si vyberajte jeden z týchto dvoch typov – matrac so studenej peny (HR peny) alebo penový matrac. Výber matraca nezabúdajte prispôsobiť hlavne svojim spánkovým návykom.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.