web analytics

Koníčky aj v seniorskom veku

Na svoje koníčky potrebujeme čas. Čas, ktorý nám zvýši popri plnení svojich pracovných povinností aj starostlivosti o rodinu. No a samozrejme aj trochu peňazí, ktoré nám zostanú po zaplatení pravidelných platieb na bývanie aj bežný život. Hobby nám pomáha odbúravať stres aj sa venovať tomu, čo nás možno baví viac, ako práca. No neskôr príde obdobie, kedy zostane času viac. Na dôchodok by sme ale myslieť už skôr.

Obdobie po skončení pracovnej kariéry sa zvykne nazývať obdobím zaslúženého odpočinku. Už nemusíme vstávať na budík do zamestnania, náš pracovný rozvrh neurčujú žiadne povinnosti. No len oddychovať celé dni zrejme nedokáže nikto. Deti sú zväčša zabezpečené a majú svoje rodiny, každomesačný príjem poskytuje starobný dôchodok. Dalo by sa povedať, že konečne máme ako dôchodcovia čas na veci, na ktoré sme ho nemali počas aktívneho pracovného života. Konečne máme možnosť naplno sa venovať svojím koníčkom.

dochodcovia

Aby sme v budúcnosti mali na svoje hobby nie len čas, ale aj prostriedky, musíme niečo urobiť už v čase, kedy sme pracovne aktívni a kedy naše príjmy sú skutočne zaujímavé. Dobrovoľné dôchodkové príspevky v čase, kedy dobre zarábame nám zvýšia reálny príjem v čase, kedy už budeme dostávať len penziu. Keď si odložíme v časoch hojnosti, ako keď nájdeme v slabších rokoch.

Dobrovoľné príspevky na zvýšenie dôchodku predstavujú spôsob, ako nezažiť finančný šok po opustení práce pre dôchodkový vek. Vďaka nim naďalej budeme môcť cestovať na dovolenky, venovať sa obľúbenému športu alebo si dopriať výlety po záhradníckych výstavách. Skrátka dobrovoľné dôchodkové príspevky zaistia bez zbytočného finančného šoku plynulý prechod z pracovného procesu do veku skutočného zaslúženého odpočinku. Budeme môcť robiť to, čo chceme a budeme na to mať.

Myslite už teraz na svoju budúcnosť a budete mať nie len čas ale aj peniaze na všetko, čo vás baví.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.