web analytics

Starostlivosť o záhradku

V noci sa vám dobre spalo, po úmorných horúčavách prišiel konečne dážď a všetko ochladil. Ráno vyjdete na terasu s úmyslom vychutnať si svoju kávu a zdúpnete! Po výdatnom daždi sa príroda zobudila a zo všetkého najviac burina a tráva! Vaša pekná záhrada sa začína podobať na tropický prales. Musíte rázne zakročiť!

Vlhké a teplé počasie praje najmä škodcom a plesniam. Zvlášť citlivé je hrozno. Dopíjate kávu a v mysli už plánujete, kde začať a čím pokračovať. Dnešný voľný deň bude musieť kniha počkať.

Takže po dopití kávy sa prezliekate do pracovného odevu a otvárate kôlňu. V nej vás už čaká vaša motorová kosačka a iné záhradné náradie. Dolejete benzín a štartujete. Je to síce už starší stroj, ale stále spoľahlivý. Najneskôr na šiesty, siedmy pokus motor chytí a vy môžete vyraziť do boja proti tráve, ktorá sa rozhodla, že z krásneho trávnika urobí prerastenú lúku. Ako postupne zdolávate meter za metrom, chválite sám seba, ako ste zavčas sa pustili do práce, lebo slnko ešte nie je vysoko a teda ani nie je taký úpek, aby bude naobed. Očkom zahliadnete suseda, ako tiež na svojej terase popíja kávu, len nechápete jeho zachmúrený pohľad. Veď jeho záhrada vyzerá dobre. Že by mu vadil hluk a smrad z vašej starej kosačky s dvojtaktným motorom?

Nie je nad dobré susedské vzťahy. A aj tá vaša kosačka už občas pokašliava. Vypínate motor a kosačka putuje späť do kôlne. Veď zajtra budete pokračovať so svojou novou kosačkou. Predajca vám ju doručí kuriérskou službou až domov a poobede už sekáte novou, kvalitnou, výkonnou, ľahkou a hlavne menej hlučnou kosačkou!

Na dokášanie okolo stĺpikov alebo solitérnych kameňov, ktoré sa tak páčia v záhrade vašej pani, využijete, strunové kosačky. Vybrať si môžete nie len klasické motorové, ale aj elektrické a dokonca akumulátorové, aby ste nemuseli za sebou cez celú záhradu vláčiť predlžovací kábel na 220V. Sú ľahké, dobre sa s nimi manipuluje a práca ide ľahko od ruky. Nikoho neobťažujú hlukom a vás vnúčik môže spokojne spať na lehátku kúsok od vás.

A čo s tým postrekovaním? Než opravovať a pretesňovať ten starý, radšej si kúpte nový postrekovač. Na výber máte od veľkého na 12 litrov náplne – ideálny na stromy a vinič – na chrbát, cez menšie ručné hlavne na kynoženie buriny okolo chodníkov až po malé, najmä na izbové rastliny. Všetko kvalitné postrekovače za dobrú cenu a s dodávkou až k vám domov.

Označené ako

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.