web analytics

Upratujeme garáž alebo dielňu

Každý domáci majster má buď to vlastnú garáž alebo dielňu, kde rád tvorí. Ak chcete, aby vaše činnosti pri tvorbe trvali kratšiu dobu, mali by ste sa zamyslieť nad upratovaním. Ak si myslíte, že upratovanie je vo vašom prípade zbytočné, hlboko sa mýlite. Uprataná garáž alebo dielňa dodá vašej práci istý poriadok a vy tak následne počas kratšieho času zvládnete viac práce. Neviete, ako si máte v garáži alebo dielni upratať? Nezúfajte, prinášame vám niekoľko tipov, ktoré rozhodne stoja za vyskúšanie. Poďme sa na to spoločne pozrieť.

Upratujeme garáž alebo dielňu

Nedá sa povedať, kde začať. Svojím spôsobom celá dielňa potrebuje upratať. Je dôležité vôbec začať, kde, to už necháme na vás. Pokiaľ ale nad touto aktivitou premýšľate, skúste sa najprv zamerať na pracovný stôl. Inými slovami sa pracovnému stolu hovorí tiež ponk. Ten najprv upracte a vyprázdnite. Rozhodne by sa na vašom pracovnom stole nemali nachádzať veci, či už sa jedná o výkresy alebo náradie. Všetko by malo mať svoje miesto. Na výkresy a náčrty si môžete zaobstarať napríklad priečinok alebo menšie regály. Čo sa týka náradia, tu si budete musieť zaobstarať buďto skriňu alebo pracovné regály.

Upratovanie pracovného stola vám iste zaberie nejakú dobu. Ak sa vo vašej garáži alebo dielni nenachádzajú žiadne regály, pracovným stolom nezačínajte. V takom prípade budete nútený si do garáže alebo dielne nejaký ten regál najprv zaobstarať. Až potom môžete začať skladať náradie do regálov alebo skrine. Je dobré mať aj v samotnom náradí istý poriadok. Kúpte si na regály jednotlivé boxy a do nich potom umiestňujte náradie, a to podľa druhov. Dobrým riešením sú aj magnety, kedy si náradie zavesíte nad pracovný stôl. Záležať bude na tom, aké riešenie je pre vás prijateľnejšie. Tým upratovanie ale nekončí.

Využite každý centimeter miesta

V dielni alebo garáži je treba vedieť využiť každý centimeter miesta. Nemajte strach zaobstarať si viac regálov a skríň. Skriňa sa hodí napríklad na pracovný odev a topánky. Regály zase na náradie a ďalšie nezbytnosti. Ak sa vám náradie nevlezie do jedného regálu, kúpte si ich pokojne viac. Rozdeľte ich ale podľa priorít. Bližšie k sebe čiže k pracovnému stolu si dajte ten regál s náradím, ktorý budete častejšie využívať. Ak uchovávate v týchto priestoroch aj veci do auta, ako sú napríklad pneumatiky či iné vybavenie, kúpte si aj v tomto prípade stojan. Stojan vám zaberie pár desiatok centimetra miesta.

Každý si garáž predstavuje ako takú dielňu, kde sú všade rozhádzané veci. Keď sa nad tým zamyslíte z druhej strany, prečo by aj garáž nemohla byť uprataná? Akonáhle tak urobíte, pokojne sa nebojte zamiesť a garáž naozaj upratať podobne, ako domácnosť. Čím viac sa budete v garáži orientovať, tým lepšie. Náradie možno roztriediť podľa toho, na čo ho potrebujete. Opravujete si automobil v garáži svojpomocne? Nemajte strach mať regály rozdelené podľa práce na aute a podľa práce na pracovnom stole. Ako sme už uviedli, čím väčší poriadok v garáži bude, tým rýchlejšie bude následne práca hotová.

Boxy nezabudnite označiť!

Ak máte na regáloch boxy, polepte ich podľa toho, aké náradie sa v nich nachádza. Jedná sa o malý krok, ktorý vám nesmierne pomôže. Aj malý detail vám ušetri nemálo času v konečnom dôsledku.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.