web analytics

Chvostová píla nie len do záhrady

Rezanie je azda najčastejšou operáciou pri opracovávaní dreva pri kutilstve a v domácej dielni pri výrobe rôznych doplnkov a vybavenia. Či už vyrábate poličku z dreva alebo konštrukciu pre kvety z kovu, bez rezania sa nezaobídete. Ručnou pílkou môže byť práca zdĺhavá a náročná a na každý materiál potrebujete inú pílku s iným tvarom a veľkosťou zubov. Prácu si však môžete uľahčiť a urýchliť pomocou elektrickej pílky.

Pri použití elektrickej pílky všetku námahu za nás preberá stroj a nám ostáva len určovať smer a dĺžku rezu. Práca je tak menej namáhavá a za kratší čas môžeme stihnúť skôr vyrobiť doplnok do našej domácnosti alebo hračku pre deti.

Pokiaľ ale pracujeme na menej dostupnom mieste napríklad pri oprave jestvujúceho nábytku alebo oplotenia, môže sa hodiť akumulátorová pílka. Nepotrebujeme naťahovať predlžovací elektrický kábel a vďaka jej nízkej hmotnosti môžeme s pílkou manipulovať aj na ťažko dostupných miestach. Akumulátorová pílka FAAS 10:8 A1 z produkcie nemeckej firmy FloraBest je vybavená univerzálnym adaptérom na pílové listy veľkosti 12,7 mm a preto môžeme používať pílové listy rôznej dĺžky a rôznej veľkosti zubov, podľa materiálu, ktorý chceme rezať.

ElektrickaPila

Hoci je píla predávaná okrem iného v sieti Lidl určená pre záhradkárov pre úpravu ovocných stromov, vďaka výmenným listom je vhodná na akékoľvek práce v domácnostiach, domácich dielňach alebo pri údržbe domu.

Tento typ píli je označený ako „chvostovka“ alebo aj kmitavá píla. Reže presne rovnakým spôsobom, ako keby sme rezali ručne. Pílový list z ocele sa pohybuje sem a tam po dráhe dlhej 20 mm. Tým, že ale je upevnený iba jeden koniec, dovoľuje Chvostová píla rezanie aj do málo prístupných miest, napríklad môžeme rezať dosky starej podlahy zhora bez toho, že by sme mali prístup dolu. Môžeme rezať napríklad do suda alebo iného uzatvoreného telesa otvory alebo kdekoľvek tam, kde je naozaj málo miesta.

ElektrickaPila-09

Kufrík z tvrdého plastu slúži nie len na odkladanie akumulátorovej pílky a jej príslušenstva, ale aj na jej prenášanie na miesto použitia. Dvanásťvoltový LiIon akumulátor zabezpečuje dostatok energie aj dlhú životnosť. Podľa výrobcu sa dá kúpiť náhradný, čo by umožnilo dlhšiu prácu aj mimo civilizácie.

Pílka FloraBest je vhodná nie len pre záhradkárov, pre ktorých je na trhu ponúkaná, ale vďaka výmenným pílovým listom pre každého, kto potrebuje občas prerezať drevo, plast či kov. Nie je však vhodná pre trvalé používanie ako výrobný nástroj, nie je to profi náradie.
 

 

1 komentár

  • Marek 13. novembra 2017 Odpovedať

    Super napad vyuzivat pilku aj v dielni ako beznu chvostovku. Aj ked ma asi slabsi vykon, ale na drobnosti postaci.

    Google Chrome 62.0.3202.84 Google Chrome 62.0.3202.84 Android 6.0 Android 6.0
    Mozilla/5.0 (Linux; Android 6.0; ALE-L21 Build/HuaweiALE-L21) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/62.0.3202.84 Mobile Safari/537.36

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.