web analytics

Ako opraviť vŕtačku z tesca

Nie len v Tescu, ale aj iných obchodných reťazcoch občas dostať kúpiť lacné akumulátorové vŕtačky. Pre občasné opravy a údržbárske práce v domácnosti postačia, na serióznu prácu vo výrobe by ich asi nikto nepoužil. Ich spoločnou vlastnosťou okrem nízkej ceny často býva aj krátka životnosť akumulátorov. Ako takúto lacnú akuvŕtačku jednoducho opraviť?

Aby bola predajná cena čo najnižšia, používajú sa najlacnejšie komponenty A hoci pohonný motor s prevodovkou sú celkom robustné a občasné vyvŕtanie diery do dreva alebo tehlovej steny zvládnu bez problémov, postupom času sa skracuje výdrž nabíjacieho akumulátora, až je vŕtačka takmer nepoužiteľná. Kvôli cene sa do takýchto vŕtačiek najčastejšie používajú nabíjacie niklokadmiové (NiCd) akumulátory. A dodávaná nabíjačka má ďaleko k správnemu a presnému nabíjaniu.

Riešením je kúpiť druhú lacnú vŕtačku a po roku budete mať dve vŕtačky s dobrou mechanikou, ale zlými baterkami. Alebo vymeniť opotrebovaný akumulátor za nový. Určitú výhodu majú modelári, ktorí majú skúsenosti s LiPol akumulátormi a majú k nim aj príslušné nabíjačky.

akumulátorová vŕtačka Tesco

V špecializovaných predajniach pre modelárov ale nie je problém kúpiť automatickú nabíjačku pre LiPol akumulátory za pár eur a tiež vhodnú LiPol batériu pre vŕtačku. Návod na prerobenie nájdete napríklad na tejto stránke. Výhodou LiPol akumulátorov je to, že nemajú takmer žiadne samovybíjanie a v rovnakom objeme je oveľa viac energie, ako v NiCd akumulátoroch. Teda môžete vŕtačku používať na jedno nabitie oveľa dlhšie. Pre prerábku vám stačia jednoduché zručnosti a náradie. Skrutkovač a pájkovačka a schopnosť pricínovať dva káble.
 

 

2 komentáre

 • Elektrická píla v záhrade | Moja záhradka 6. apríla 2015 Odpovedať

  […] pretože s náradím v Lidli predávanom máme len dobré skúsenosti, na rozdiel napríklad s vŕtačkou z Tesca. Táto pílka je vybavená LiIon akumulátorom, čo znamená, že netrpí samovybíjaním a má […]

  WordPress 4.1.1 WordPress 4.1.1
  The Incutio XML-RPC PHP Library -- WordPress/4.1.1
 • Výroba poličky pod kvety na balkón | Byt v paneláku (sk) 28. mája 2015 Odpovedať

  […] materiál na mieru. V čase písania tohto článku všetok materiál vrátane laku a náradia bez akumulátorovej vŕtačky nepresiahol cenu 30 eur. Ale ten pocit z vlastnoručne vyrobenej poličky je na nezaplatenie. […]

  WordPress 4.2.2 WordPress 4.2.2
  The Incutio XML-RPC PHP Library -- WordPress/4.2.2

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.