web analytics

Práca v dielni bezpečne

Už ako malý chlapec som sa rád hral v dielni, všeličo majstroval, rezal, lepil a pájkoval. Ako na potvoru som si pri tom vždy polepil alebo zašpinil nové nohavice. Moja mama musela mať so mnou veľkú trpezlivosť. Ale naučila ma, že do dielne sa mám vždy prezliecť. Dnes už ma netreba upozorňovať. Do dielne idem vždy v pracovnom oblečení a pevnej pracovnej obuvi. Také spadnuté kladivo totiž… 😉

Rád pracujem vo svojej dielni najmä s drevom. Rôzne stojany, police, pergoly a iné drobné predmety vyrábam najradšej. Takže nie je núdza o možnosť zafarbiť sa, poliať fermežou alebo len zašpiniť zaolejovaným náradím. Alebo sa zachytiť o roh ponku. Bežné rifle alebo nebodaj tepláky v takom pracovnom prostredí a pracovnom zanietení potom majú krátku životnosť. Najhoršie na tom je, že roztrhnuté tenké nohavice alebo tričko neochránia ani naše telo pred poranením.

Pre prácu v dielni alebo na záhrade je najlepšie obliecť si poctivý pracovný odev a pracovnú obuv. Jednak vám potom nevadí, že stúpate po spadnutých skrutkách na zemi ani že sa obtierate o roh pracovného stola. Navyše kvalitné montérky majú našité vrecká rôznej veľkosti. Takže colštok, zvinovací meter, stolárska ceruzka a skrutkovač máte vždy po ruke. A mobil bezpečne chránený pred poškodením.

sirius-tristan-monterkove-nohavice-na-traky

Ochranné pracovné pomôcky nemusia stáť veľa peňazí. Najmä keď si pracovný odev a obuv kúpite v internetovom obchode. Nohavice s trakami, aby sa vám nevykasala košeľa a neprechladli ste, aj bundy dostať v rôznych farebných kombináciách. Vyberte si takú, v ktorej pri práci dobre vyzeráte. K tomu dobré topánky, rukavice a ak občas striekate farbu či lak, tak aj ďalšie ochranné pomôcky.

S kvalitným vybavením vás práca bude viacej baviť, manželka nemusí byť na vás zlá pre zašpinený „civilný“ odev a nemusíte sa báť drobných úrazov. Veď práca v dielni je naším hobby.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.