web analytics

Zaslúži si záhrada svoju fotoknihu?

Ak je vaším koníčkom záhrada, iste v nej trávite všetok voľný čas. A ani si neuvedomujete, ako sa vaša záhrada postupne mení. Čiastočne vplyvom ročných období, čiastočne vplyvom vašej cieľavedomej činnosti. Tieto postupné zmeny, vysádzanie nových stromov alebo odstránenie starých kríkov, ani veľmi nevnímame. A často si už ani nepamätáme, ako záhrada vyzerala pred desiatimi rokmi. Nie je to škoda?


Pripojte k vášmu hlavnému koníčku, záhradníčeniu, ešte jeden. Fotografovanie. Keď vidíte krásne zákutie, ktoré vytvorila Príroda s vašou pomocou, vyfotografujte ho. Keď sa hostia sýkorky v zime na krmítku, vyfotografujte ich. Vyfoťte všetko, čo v záhrade robíte a čo sa vám v nej páči. Budete tak mať spomienku, ako záhrada vyzerala v minulosti a budete si vedieť porovnať, aké zmeny sa v nej udiali.

Po čase možno prídete k rozhodnutiu, že si najkrajšie fotografie za roky zaznamenávania zmien v záhradke zaslúžia trvalejšie postavenie. Vytvoríte sériu fotiek, zoradíte ich tak, aby rozprávali váš príbeh a dáte im dôstojnú obálku. Vytvoríte fotoknihu vás a vašej záhrady, tak ako plynul čas.

Takáto fotokniha môže byť príjemným spestrením chvíľ oddychu v záhrade, ale aj doma, keď počasie do záhrady nedovolí ísť. Môžete sa kochať obrázkami aj pochváliť návšteve, ktorá vašu záhradu ešte nevidela. Môžete dokumentovať vývoj vašej záhrady v čase a po rokoch si pripomenúť, ako ste v nej začínali a ako ste ju postupne menili.

Najkrajšie fotky z vašej záhrady tak neostanú na dne archívu, ale dostanú sa na oči všetkých, ktorých záhrada zaujíma. Vaša záhrada si svoju fotoknihu zaslúži. Keď už pre nič iné, tak pre energiu a čas, ktorý jej venujete.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.