web analytics

Výmenou poťahovej látky zachránite ešte stále dobrú sedačku

V domácnosti s malými deťmi poťahové látky na sedacích súpravách, jedálenských stoličkách, ale aj kreslách vydržia podstatne kratšie ako v domácnostiach pre deti. Akonáhle sa vám ale poťahová látka začne trhať, neostáva vám nič iné, len zvážiť možnosť, či túto sedačku opraviť výmenou poťahových látok, alebo si kúpiť novú sedačku.

Čo sa viac oplatí?

Záleží od toho, akú poťahovú látku si z ponuky poťahových látok vyberiete. Medzi kvalitnejšími poťahovými látkami nájdeme samozrejme aj drahšie, napríklad kožu. Vždy však existuje lacnejšia alternatíva, ktorá je kvalitou podobná tej drahšej.

Odolnosť voči oderu

Ak sa vám páči koža a chcete koženú sedačku, vyberte si lacnejšiu metráž koženky. Koženka patrí medzi najobľúbenejšie cenovo prijateľné povrchové materiály, ktoré sú podstatne lacnejšie ako koža, no kvalitou sa jej dokážu vyrovnať. Výhodou koženky je jej vysoká odolnosť voči oderom.

Ak si ale chcete kúpiť kvalitný poťahový materiál, nehľaďte až tak na cenu, ale všímajte si predovšetkým oteruvzdornosť daného materiálu, ktorá sa zisťuje pomocou metódy testovania odolnosti látok Martindale. Táto metóda vám dokáže určiť ako dlho dokáže látka odolávať vyšúchaniu, ale dokáže vám určiť aj pevnosť vlákien, z ktorých je poťahová látka utkaná.

Pre lajkov: čím je číslo Martindale vyššie, tým je poťahová látka lepšia, čiže kvalitnejšia a vydrží dlhšie.

Ktoré poťahové látky si vyberať?

Samozrejme, že najkvalitnejšia je koža. Tento materiál však niekomu nemusí vyhovovať.

Ak sa vám koža nepáči, siahnite po lacnejšej koženke, alebo uprednostnite mikroplyš, mikrovlákno, žinilku, alebo aj žakar. Všetky tieto poťahové látky majú svoje kvality. Dávajte si však pozor, niektoré sa hodia skôr na čalúnenie kresiel a stoličiek. Niektoré zase viac vyniknú na sedačke.

Ak je vám ľúto vymeniť starú sedačku len kvôli opotrebovanej poťahovej látke, nájdite si čalúnnictvo, vyberte si poťahovú látku a dajte si prečalúniť ešte stále dobrý nábytok.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.