web analytics

Automechanici vás môžu klamať

Pokiaľ nepatríte medzi automechanikov alebo automobilových nadšencov, ktorí si vlastné autá opravujú sami, potom vám nezostáva nič iné ako sa spoľahnúť na automechanikov. Jedná sa o profesiu, u ktorej sa človek venuje opravám automobilov. U ľudí je teda taký človek považovaný za odborníka. Vedeli ste však, že aj taký odborník vás môže oklamať? V prípade, že vás nenapadá na čom, dávajte si pozor. Prinášame vám niekoľko tipov, v čom vám môžu vaši automechanici klamať. Rozhodne buďte nabudúce opatrnejší. Nasledujte nás a dočítate sa viac informácií o tejto problematike.

Nie je automechanik ako automechanik

Prvým častým a zároveň overeným podvodom, ktorý sa u nás rieši, je demontáž fungujúcich dielov a následná montáž neoriginálnych či menej zaujímavých náhrad. Automechanici si tak bočne môžu zarobiť aj stovky eur mesačne, a to len preto, že im dôverujete. Vždy si teda automobil skontrolujte. Zamerajte sa prevažne na diely, ktoré majú určitú hodnotu. Väčšina majiteľov vozidiel totiž ani nevie, aké diely má momentálne vo svojom automobile, a tak nespoznajú ich zámenu. Toho automechanici využívajú a menia originálne a drahé fungujúce diely za repasované alebo diely z druhej ruky.

Ďalším častým problémom je využívanie vášho automobilu na vlastné účely. Schválne si spomeňte, kedy ste si naposledy zapísali počet najazdených kilometrov? Aj keby ste tento krok urobili, ak nemáte stav vášho tachometra zapísaný v preberacom protokole, ako by nebol vôbec. Automechanici sa vám následne ľahšie vyhovoria. Radšej teda vždy trvajte na tom, aby sa stav tachometra zapísal do protokolu. Ako poistku si vlastný tachometer odfoťte, pretože týmto krokom sa už môžete v budúcnosti brániť. Nedovoľte autoservisu využívať váš automobil k vlastným účelom.

Ďalšie podvody zo strany automechanikov

Odfláknutá práca je tretím a tiež celkom častým problémom. V niektorých prípadoch za to môže náhlenie, v iných zase úmysel, a to z toho dôvodu, aby ste sa do autoservisu vrátili. Automechanici môžu urobiť len tie najnutnejšie veci. Postupom času sa okrem rovnakej či podobnej závady začnú prejavovať ďalšie. Následne vás oprava vyjde na ďaleko vyššiu sumu ako doteraz. Väčšina ľudí si ani neuvedomuje, že za problémom môže stať samotný autoservis. Väčšinou dávajú automobil zákazníci do rovnakých autoservisov, pretože k nim majú dôveru.

Medzi jeden z posledných trikov patrí výmena oleja. Tu sa dosť často stáva, že automechanici nevypustia celý motorový olej. Okrádajú tak nielen vás, ale aj autoservis, kedy časť oleja použijú pre seba. Vezmite si automobil, do ktorého sa zmestí približne 6 litrov motorového oleja. Automechanik vyfasuje rovnaký počet litrov u svojho autoservisu, len s tým rozdielom, že vám vypustí polovicu. Z jednej prehliadky im tak môže zostať približne 1 až 3 litre oleja, podľa typu vozidla. Je nutné byť na pozore a ak to autoservis umožňuje, byť u výmeny oleja a iných prehliadok vždy prítomný.

Na záver odporúčanie

Pokiaľ máte novší automobil, rozhodne ho vozte do oficiálnych autoservisov, kde ku každému servisu či prehliadke dostanete zákazkový list. Okrem iného je možné sa dohovoriť na prítomnosti u menších i väčších prehliadok, prípadne opráv. Plne tak budete mať automobil pod kontrolou.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.