web analytics

5 rád, ako si vybrať pneumatiky na motocykel

Rovnako ako dokonale padnúce obutie zaistí pohodlnú chôdzu bez zdravotných rizík, tak aj kvalitné „obutie“ vášho motocykla sľubuje komfortnú a bezpečnú jazdu. A rovnako tak, ako si vyberáte rôzne topánky pre rôzne príležitosti, aj terén pre motocykel má pri výbere pneumatík na motocykel svoj význam. Poradíme vám, ako si vybrať správne pneumatiky na motocykel, aby stroj naplno využil svoj potenciál.

Ako si vybrať pneumatiky na motocykel
Vhodný výber pneumatík na motocykel vám zaručí bezpečnú jazdu
  1. 1. Typ pneumatík na motocykel

Základnými parametrami pri výbere pneumatík na motocykel sú stavba motocykla, využitie a štýl jazdy. Podľa toho sa pneumatiky na motocykel delia na:

  • cestovné pneumatiky – najčastejšie používané na slabšie cestné motocykle a skútre
  • športovo cestovné pneumatiky – v súčasnosti medzi vodičmi najobľúbenejší typ pneumatík na motocykel pre svoju univerzálnosť
  • čisto športové pneumatiky – obľúbené skúsenými jazdcami so silnými strojmi
  • závodné pneumatiky – pre jazdu na okruhu
  1. 2. Technické špecifikácie a označenie pneumatík na motocykle

Pre optimálne jazdné vlastnosti musia mať pneumatiky na motocykle správne rozmery, rýchlostný a záťažový index a konštrukciu. Tieto informácie nájdete v technickom preukaze motocykla. Prvé číslo znamená šírku, číslo za lomkou označuje profil v percentách šírky. Písmeno označuje konštrukciu a ďalšie číslo priemer ráfika. Tento údaj je uvedený v palcoch. Nasleduje záťažový a rýchlostný index. Prvý spomenutý má podobu dvojciferného čísla, druhý je uvedený písmenom.

  1. 3. Spoľahlivý predajca pneumatík

Nie je nutné byť odborníkom na technické špecifikácie pneumatík na motocykle. Obrátiť sa môžete napríklad na špecialistov z AZ pneu, ktorí vám všetko vysvetlia alebo rovno odporučia vhodné pneumatiky na váš motocykel. Nech sa už rozhodnete akokoľvek, pneumatiky na motocykel si vždy kupujte u predajcu, ktorý garantuje kvalitu. Iba tak budete vedieť, že ste pre svoje bezpečie na cestách urobili maximum.

  1. 4. Obstarávacia cena

Pri nákupe pneumatík na motocykel vždy neplatí, že vyššia cena znamená vyššiu kvalitu. Orientujte sa teda podľa iných kritérií a cenu porovnávajte až pri konkrétnom vybranom produkte.

  1. 5. Testovanie pneumatík na motocykel

Testy pneumatík na motocykel realizované českými aj zahraničnými klubmi či časopismi pre motocyklistov vám môžu pri výbere napovedať. Špecialisti v nich sledujú správanie pneumatík na motocykle v rôznych podmienkach, mieru opotrebovania aj komfort pri jazde.

Stále váhate, aké pneumatiky na motocykel si máte zaobstarať? Obráťte sa na odborníkov z AZ pneu a nechajte si poradiť, s akými pneumatikami na motocykel budú vaše cesty bezpečné a nezabudnuteľné.

Zdroj fotografií: Pixabay.com

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.