web analytics

Aké sú vhodné látky na výrobu doplnkov oblečenia?

Trávite svoj voľný čas šitím pre seba alebo pre ostatných? Ak áno, určite vám pravidelne ostávajú malé kúsky rôznych látok. Áno, môžete ich vyhodiť. Nemali by ste to však robiť. Aj zo zvyškov látky viete vytvoriť doplnky oblečenia. V dnešnom článku vám tak ukážeme, čo môžete zo zvyškov 3 látok ušiť.

Ostal vám kúsok saténu, rebrovaného úpletu, tylu alebo inej dekoračnej látky? Ak áno, určite ich nevyhadzujte. Na nasledujúce doplnky vám budú zvyšky úplne stačiť. Poďme na to!

Saténové gumičky

Ak ste majiteľkou kučeravých vlasov, dobre viete, že pre vaše vlasy sú saténové gumičky najlepšie. Ak kučeravé vlasy nemáte, môžete vyrobenú gumičky darovať vašej kamarátke. Saténové doplnky do vlasov sú šetrné počas celodenného nosenia, vlasy sa do nich nezamotajú. Zároveň sú tzv. „schruchies“ veľmi obľúbeným typom gumičky.

Úpletové čelenky

Ak vám ostal kúsok rebrovaného úpletu, využiť ho môžete napríklad na detskú čelenku. Rebrobaný úplet je veľmi príjemný na dotyk a deti z neho neškriabe hlava. Počas chladných dní zahreje uši a vyzerá veľmi milo. Ak šijete čelenku pre dievčatko a máte látku navyše, do stredu čelenky môžete spraviť mašľu.

Tylové zakončenie sukne

Čo so zvyškom tylu? Blíži sa karnevalová a plesová sezóna, a tak môžete zvyšok tylu prišiť k už existujúcej sukni. Vytvoríte tak pekný volán, ktorý sa bude páčiť najmä dievčatám. Vieme, že v akejkoľvek tylovej sukničke sa dievčatá cítia ako princezné. Ak by vám tyl predsa nestačil, vždy si môžete kúpiť ďalší v galantérií Bubulákovo.

Obrúsky ku slávnostnému stolovaniu

Ak vám ostal kúsok pevnej dekoračnej látky, môžete z nej ušiť látkové obrúsky k prestrieraniu. Väčšinou sa takéto obrúsky dávajú na stoly najmä na Vianoce, nikdy však nie je zakázané pripraviť si slávnostný obed každú nedeľu. A na takúto príležitosť sa vám látkové obrúsky budú hodiť.

Zdroj obrázku: Pixel-Shot / stock.adobe.com

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.