web analytics

Ako jednoducho založiť firmu

Je veľkou výhodou, keď je práca, ktorou sa živíme, naším koníčkom. No mnohí to šťastie nemajú. Svoju rodinu ale musia nejako živiť, aj keď je často vyslobodením prísť o zamestnanie, ktoré nás nebaví. Vtedy často prídeme na to, že to, čo nás baví ako koníček, nám môže zarobiť aj peniaze. Keď však naša pomoc kamarátom prekročí určité medze a doma treba platiť účty, je načase dať legálny rámec nášmu koníčku a založiť firmu. Ako je to najjednoduchšie?

Veľa ľudí považuje náš právny systém za komplikovaný. Vyznať sa vo všetkých zákonoch, upravujúcich možnosti podnikania, vedenia účtovníctva a správneho platenia daní je náročné. To by nás ale nemalo odradiť o zámeru začať podnikať v tom, čo nás baví a čo vieme. Treba poznať niekoho, pre koho je založenie s.r.o. rovnako jednoduché, ako pre nás práca s drevom či kovom alebo poskytovanie IT služieb. Dnes netreba strácať čas štúdiom množstva predpisov a formulovaním spoločenskej zmluvy, konzultovať s právnikmi a míňať peniaze, ktoré sme sme ešte nestihli zarobiť.

Postupujúca elektronizácia štátnej správy dovoľuje založiť firmu cez internet jednoducho a rýchlo, keď využijete služieb skupiny odborníkov, ktorá si práve jednoduchosť a rýchlosť založenie spoločností dala ako svoj cieľ. Rovnako tak zmeny v obchodnom registri, či už pri zmene sídla spoločnosti či zmene adresy spoločníkov sa nemusia robiť komplikovane a zdĺhavo. Kvalitný portál nám ušetrí čas aj peniaze a dovoľuje venovať sa nám svojmu hobby. Či skôr zarábaniu peňazí pomocou svojho koníčka.

Šikovný človek sa nemusí báť o svoju budúcnosť. Najmä o kvalitných remeselníkov je stále záujem. Takže či zvažujete vytvorenie živnosti alebo sro pretože ste prišli o doterajšiu prácu či vás tá súčasná jednoducho už nenapĺňa a neuživí, žiadna byrokratická prekážka vám nestojí v ceste. Založte si svoju firmu cez internet a konečne robte iba to, čo vás baví.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.