web analytics

Čas na svoje koníčky

Leto nám pomáha realizovať svoje hobby. Dni sú dlhé a teplé, môžeme byť dlho vonku. Pešie túry alebo výlety na bicykli do okolia, poznávanie hradov a zámkov alebo návštevy kúpalísk ale vyžadujú čas. Čas, ktorého nie je nazvyš ani cez víkendy, keď sa musíme postarať o svoj príbytok, kedy musíme udržiavať našu domácnosť čistú a sviežu. Ako ušetriť tento čas? Vyberte si tie správne pomôcky.

Len ťažko sa nám vyráža na víkendové výlety, keď musíme myslieť na to, že doma zostala nevyčistená kúpeľňa, do ktorej sa po skončení dobrodružstva zase vrátime. Ak používame čistič špár obkladačiek v kúpeľni i kuchyni, práca na ich udržiavanie sa výrazne skráti. Nepotrebujeme na kompletné upratovanie bytu celú sobotu, pretože všetko stihneme v pracovnom dni popoludní. Víkend tak zostáva voľným dňom pre dobrodružstvo a poznávanie mimo domova.

V mnohých rodinách obýva byt spolu s rodinou aj ich maznáčik, psík. Okrem radosti a zábavy, ktorú pes vnáša do bytu, sú to aj zvýšené nároky na udržiavanie nábytku a podláh v čistote. Veľa pre zjednodušenie upratovania bytu môžeme urobiť správnym výberom typu podlahy pre každú miestnosť po zakúpení bytu alebo v priebehu jeho rekonštrukcie. No potom je to už len o tom, aký zvolíme spôsob upratovania. Keď máte doma psa a súčasne aj malé deti, nemožno upratovanie podlahy nechávať až na víkend. Každodenné upratovanie uľahčí flexibilný mop. S jeho pomocou dokonale zotriete nielen voľné plochy, ale aj miesta okolo nábytku alebo pod kreslami a sedacou súpravou. Pozbierate všetky vlasy a chlpy, nezostanú po ňom žiadne omrvinky a problémom nie sú ani vlhké miesta. Nielen tie kaluže, ktoré vzniknú, keď prelejete svoje izbové kvety.

mop

S čistým bytom a s čistým svedomím potom celá rodina v pohode absolvuje prehliadku neďalekého hradu alebo návštevu prírodného kúpaliska. Čas, ktorý rodina strávi spolu, je veľmi dôležitý. Dnes je veľký spoločenský tlak na získanie dobrého postavenia a sprievodných znakov, ako je dom so záhradou alebo auta. Bez smartfónu sa dnes takmer nikto nezaobíde. Čo je ale naozaj pre rodinu a deti dôležité, to sú spoločné zážitky a spoločne prežité emócie. Čím viac času trávia členovia rodiny spolu, tým viac je rodina súdržná a lepšie prekoná kríza a problémy, ktoré ich v priebehu rokov stretnú.

Získať viac času a tráviť ho spolu pomôžu aj kvalitné čistiace prípravky a pomôcky pre údržbu domácnosti. Skráťte nevyhnutný čas na zabezpečenie chodu domácnosti a venujte sa jeden druhému. Kúpte si šikovných pomocníkov do svojho bytu a užívajte si spoločný čas mimo domácnosť.
 

 

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.