web analytics

Jarné upratovanie chladničky

Možno Vás názov článku zmiatol a prvé, čo ste si predstavili, bolo vyhadzovanie starých otvorených lekvárov či kečupov, zoschnutých kusov ovocia či zeleniny alebo rozmrazovanie mrazničky a rýchle konzumovanie nanukov z minulého leta. Moje upratovanie však nebolo o tom. Bolo to upratovanie chladničky zvnútra. Ale z vnútra samotného chladiaceho systému.


Nie, nie som žiaden profesionálny mechanik a rovnako tak nemám kurz domáceho kutila, no ako to už býva, „Keď musíš, tak musíš“ a musela som aj ja. Po štyroch rokoch na internáte mi totiž prestala moja každodenná pomocníčka slúžiť. Vynechám bližšie informácie o „vybuchnutej mozzarelle“ a jej dlhodobých následkoch na čuchové zmysly obyvateľov našej internátnej bunky, ktoré vznikli práve následkom nízkej teploty v chladničke. Čo však robiť teraz?

V záruke už samozrejme nebola, zvyšné peniaze na opravára ako študentka veľmi nemám a na novú chladničku tiež nemám pomyslenia (keďže som opäť nevyhrala Loto, ach jaj). A tak sme sa so spolubývajúcou rozhodli, že sme predsa nejaké ženy a dokážeme urobiť vzburu.

Vzbura v našom ponímaní bolo prevrátenie chladničky hore nohami a jej následné rozoberanie. Ak ste sa teraz začali smiať pri predstave dvoch žien so šróbovákom v ruke, ktoré sa snažia opraviť zložitý mechanizmus chladničky, nebojte sa, nie je to až také zlé. V našom prípade totiž (chvalabohu) nebolo potrebné opravovať samotnú chladničku. Išlo len o jej kozmetické vylepšenie, keďže štyri roky na internáte sa prejavili na jej „zdravotnom stave“.

Po otvorení chladničky nás čakal vskutku zaujímavý pohľad – kobercová vrstva prachu na tom, čo kedysi spĺňalo úlohu ventilátora. Máme totiž ventilátorom chladenú chladničku, a keďže ten sa pomaly prestával točiť od toho „bordelu“, bolo treba zasiahnuť. Zbrane á la jarová voda, handra a tyčinky do uší a ide sa!

IMAG2518

IMAG2522

Chvíľu to síce trvalo, no napokon sa nám podarilo vyčistiť i posledné zákutia útrob chladničky a naša misia bola splnená. Dokonca aj pri poskladaní mi neostal žiaden šróbik navyše (čo sa mi často stáva). A tak máme opäť k dispozícii plne funkčnú mašinku, ktorá po „faceliftingu“ opäť fičí ako hodinky.

IMAG2523

IMAG2525

 

 

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.