web analytics

Čas na výmenu mobilu

Každá situácia pre vás môže znamenať problém alebo príležitosť. Záleží na tom, ako sa na celú záležitosť pozeráte. A tak keď som sa konečne rozhodol opustiť nevýhodné zamestnanie, musel som vrátiť služobný mobil. Prišiel som nielen o solídny prístroj, ale aj možnosť surfovať po internete. Pre mňa príležitosť vybrať si nový smartfón ak nemu vhodný tarif.

Rozhodol som sa stráviť nejaký čas na vidieku. Leto bolo predo mnou, vyčistím si hlavu, zrovnám myšlienky a na jeseň sa uvidí. Kamarát mi ponúkol, že môžem bývať na jeho chalupe, využívať všetky „dary prírody“ za to, že mu občas pomôžem s udržiavaním malého hospodárstva, teda taká agroturistika v praxi, pre mňa však na celé leto a jeseň a ešte zadarmo.

Aby som ale nestratil úplne kontakt s civilizáciou, potrebujem vhodný mobil na volanie, posielanie SMS a samozrejme pre prístup k internetu. Nejde len o surfovanie, ale aj prístup k banke či využívanie iných šikovných aplikácií, ktoré som si obľúbil.

Služobný telefón bol na dve SIM karty, teda moje osobné číslo mi zostalo, pre kamarátov nebudem úplne stratený. Teraz len rozlúsknuť dilemu, či si kúpiť obyčajný „hlúpy“ telefón len na hovory a správy, zato s dlhou výdržou na jedno nabitie, a pre dátovú kartu druhý lacnejší smartfón. Alebo si vybrať dobre vybavený smartfón aspoň strednej triedy, s veľkou RAM aj LCD a na dve SIM karty s možnosťou vloženia microSD karty pre videá a fotky. Dlhodobý pobyt na vidieku bude pre mňa určite zaujímavý a podnetný.

Dnes už je sychravá jeseň, ja som sa vrátil do svojho bytu v meste. Vo vrecku mám svoj nadupaný smartfón, plný záznamov z prírody, v hlave mám jasno, ako ďalej v živote. Čo sa týka mobilu, vybral som si dobre a som presvedčený, že je to tak aj v mojom ďalšom živote. Pomohol mi v tom práve môj nový mobil, že som aj na „opustenom“ vidieku nestratil kontakt so svetom, mohol si prečítať, čo ma zaujímalo, zistiť si, čo som potreboval. A v pokojnom prostredí sa mohol správne rozhodnúť.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.