web analytics

Diktáty zo slovenčiny

Diktáty sú pre mnohých žiakov základných škôl nočnou morou, trápením s neustálym rozlišovaním správneho „i“ v slovách a rozhodovaním sa medzi ženským a mužským rodom a teda či na konci slova písať „u“ alebo „v“. Užitočným pomocníkom pri precvičovaní diktátov môžu byť obľúbené detské hračky: počítače, tablety a smartfóny.

Deti radi trávia čas ich používaním, aj keď väčšinou na nich iba hrajú rôzne hry alebo trávia čas bezcieľnym prezeraním zábavných stránok. Web www.OnlineDiktáty.sk pomôže rodičom zlepšiť prospech svojich potomkov na základnej škole precvičovaním diktátov moderným a zábavným spôsobom.

Rodič žiaka sa musí najskôr zaregistrovať na webe a potom vo svojej rodičovskej zóne, kde môže sledovať činnosť svojich detí, ich úspešnosť aj správne riešenia, vytvoriť pre každé dieťa žiacke konto a zaradiť ho do správneho ročníka základnej školy, čím urči aj obtiažnosť diktátov. Potom už si môže dieťa vo svojom voľnom čase diktáty precvičovať.

Pomocou netbooku, tabletu alebo smartfónu si vypočuje text diktátu, ako keby ho diktoval učiteľ v škole. A napíše diktovaný text na papier alebo do zošita. Vyhodnotenie správnosti diktátu je potom na rodičoch, v tom im pomôže práve ich rodičovská zóna na webe a správne riešenia, ktoré ale dieťa vo svojom konte nemá možnosť vidieť. Samozrejme je diktáty podľa počutia možné písať aj na klávesnici notebooku alebo počítača, v takom prípade vyhodnotenie správnosti diktátu robí systém automaticky a rodičia vidia len výsledky. Každý spôsob má svoje výhody, druhý spôsob je pre rodičov rýchlejší a deti sa naučia písaniu súvislých textov na klávesnici, pri písaní rukou si deti zase trénujú okrem gramatiky základnej školy aj rukopis a jemnú motoriku rúk.

Diktáty na doma sú rozdelené do troch typov balíkov podľa požadovanej pomoci pri výuke slovenčiny. Aby ste ale vedeli, ako to funguje, môžete najprv využiť bezplatné vyskúšanie systému. Vyskúšajte si písať diktáty online hneď teraz – bezplatne a nezáväzne!

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.