web analytics

Čistá strecha aj fasáda

Bývanie v rodinnom dome si vyžaduje isté skúsenosti a zručnosti, potrebné pre jeho údržbu. Určite pri staršom dome. Aspoň tak sa to tradovalo. Dostupnosť rôznych druhov služieb a široký sortiment materiálov potláča aj túto historickú skúsenosť. Bývať v rodinnom dome je pohodlné a môže si to dovoliť každý bez toho, že by musel byť domácim kutilom. Keď potrebujete napríklad umyť strechu, zavoláte si odborníkov.

Nový dom aj dom po rekonštrukcii vyzerá parádne. Omietka svieti novotou, strecha sa priam ligoce. Ako je možné, že aj napriek zárukám stálofarebnosti na fasádne farby sa nám po niekoľkých rokoch zdá, že dom zošedol? Príčinou môžu byť prevládajúce vetry a znečistenie vzduchu, ktoré so sebou vietor prináša. Prach z priemyselnej činnosti alebo lomov dokáže znečistiť aj tú najnovšiu strechu či stenu za niekoľko rokov. Spolu s dažďom nás pripraví o pôžitok z nášho domu.

Aj dom potrebuje hygienu

Dnes nám príde úplne samozrejmé, že so svojím autom raz za čas zamierime do autoumyvárky a očistíme jeho karosériu od blata a prachu a naleštíme ju. A úplne rovnaký princíp by mal platiť aj pri dome. Umývanie fasád začína byť bežnou zvyklosťou aj pri veľkých bytových domoch. Majitelia bytov sa sťažujú, že zateplená bytovka už zase potrebuje nový náter, ale často stačí len dôkladné umytie fasády od nečistôt a dom zase svieti novotou.

čistenie striech

Rovnako tak čistenie striech modernou a šetrnou technikou dokáže zvýšiť nie len estetickú, ale aj finančnú hodnotu domu a bytov v ňom. Horúca voda s nízkym tlakom dokonale odstráni špinu zo škridle alebo šindľov bez toho, že by poškodila vrchnú vrstvu. Vďaka použitiu plošín nie je potrebné vstupovať na strechu a preto je táto technológia vhodná aj pre takzvané mäkké strechy. Na plochej streche pri pohľade z ulice nevidíme žiadne nečistoty, avšak usadeniny vrátane listov zo stromov môžu vytvárať zárodky neskoršieho poškodenia strechy a jej tesnosti.

Technika používaná na čistenie fasád a striech sa hodí aj pri čistení odkvapov a zvodov dažďovej vody pre rodinné a bytové domy. Tie bývajú zanesené listami zo stromov a machmi, ktoré na jednej strane znižujú efektívny prietok dažďovej vody, na druhej strane svojou hmotnosťou ohrozujú stabilitu konštrukcie a spôsobujú koróziu žľabov.

Keď vám záleží na vzhľade svojho domu a chcete predĺžiť jeho životnosť, nezabudnite raz za niekoľko rokov urobiť očistu jeho stien aj strechy. Ako často, to záleží od zdrojov znečistenia. Niekomu stačí urobiť čistenie striech raz za desať rokov a jeho škridla je ako nová, iné domy potrebujú čistenie fasád raz za štyri či päť rokov. Profesionálna technika, skúsenosti a znalosti odborníkov aj záverečný oplach antimikrobiálnym prípravkom zaručí, že váš dom bude zase vyzerať ako nový a jeho facelift mu dlho vydrží.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.