web analytics

Vysávač v domácej dielni

Aj vo svojej domácej dielni musíme občas upratať. Inak by nás zvyšky materiálu aj prach zavalili. Práve pre množstvo prachu a drobných nečistôt nie je zametanie práve najlepším spôsobom udržiavania poriadku. Oveľa účinnejším spôsobom je vysávanie. Ale kupovať do domácej dielne bežný vysávač do domácnosti je jednak drahé, jednak nepraktické. Existujú oveľa praktickejšie riešenia.


Hobby predajne ponúkajú špeciálne druhy vysávačov a to vysávače popola k domácim krbom a grilom. Kým bytové vysávače využívajú na filtrovanie nasávaného vzduchu a nečistôt väčšinou výmenné papierové jednorazové vrecká, ktoré spolu s nečistotou po zaplnení vyhodíme do odpadu, vysávače popola využívajú cyklónový systém. Po nasatí vzduchu s nečistotami do komory vysávača klesajú po znížení rýchlosti prúdenia nečistoty na dno nádoby a cez filter opúšťa vnútro vysávača prakticky čistý vzduch. To výrazne znižuje náklady na prevádzku vysávača a súčasne dovoľuje vysávať aj hrubšie nečistoty vrátane pevných predmetov, ako sú klince, zvyšky odrezaných skrutiek a podobne.

vysávač popola Asist

A ešte jedno využitie majú vysávače popola. Dajú sa využiť ako odsávače prachu a pilín k drevoobrábacím strojom. Mnohé píly na drevo alebo pásové či delta brúsky sú výrobcom vybavené nástavcami na odsávanie prachu. Práve k nim ľahko pripojíme vysávače popola. Musíte si ale kúpiť taký, ktorý má dostatočne dlhú prívodnú hadicu, aby vás nebrzdil pri práci s nástrojom.

Odsávanie prachu, vznikajúceho pri rezaní alebo brúsení dreva, znižuje nie len usadzovanie prachu v dielni na všetkých predmetoch a zásobách materiálu, ale v čistom prostredí výrazne znižujete riziko vzniku požiaru. A tiež znižuje dýchacie problémy a znečistenie odevu, tváre aj vlasov.

Jedným zariadením, akým je vysávač popla, udržíte poriadok vo svojej dielni, výrazne zlepšujete svoje pracovné prostredie, minimalizujete potrebu častého upratovania a keď budete v lete grilovať, vyberiete vysávač popola z dielne a dáte rýchlo do poriadku aj svoj záhradný gril.
 

 

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.