web analytics

Doprajte svojmu miláčikovi kožený obojok

V súčasnej dobe pozorujeme trend návratu uponáhľanej a pretechnizovanej spoločnosti k prírodným materiálom. Ľudia si zaobstarávajú výrobky z nich nielen do domácnosti alebo kancelárie, samotné domy z prírodných materiálov zažívajú renesanciu. Prečo teda používať plastové predmety, keď hovoríme o svojich zvieracích spoločníkoch?

Že je pes najlepší priateľ človeka sa presviedčame dennodenne. Stále viac ľudí si kupuje tohto štvornohého spoločníka a trávi s ním veľa času. Tým, že pes potrebuje pravidelný pohyb a venčenie, nás donúti tráviť čas vonku každodenne. A to prospieva aj ľuďom.

Šikovný pes spozná, že sa ide na vychádzku. Stačí, že pán vezme do ruky vodítko. Nariadenie mnohých miest nedovoľujú psa na voľno. Je to preto, že ľudia, ktorí psa nemajú a nerozumejú im, sa väčšinou psov bez vodítok bojí. A tiež často preto, že neskúsený majiteľ psa, ktorý neprešiel výcvikom, nevie správne reagovať alebo nepozná povely. Alebo ich pán nevie správne vydávať. Preto často sú psy na vodítku.

Pes s koženým obojkom

Každý pes potrebuje inú veľkosť obojku, ku ktorému sa vodítko upevňuje. Obojok je tiež znakom, že pes má svojho majiteľa, ktorý sa o neho stará. Keď sa na prechádzke pozriete, aké rôzne obojky psy majú, nestačíte sa niekedy čudovať. Plastové alebo utkané z umelých vlákien, dokonca kovové obojky. Obojky, ktoré môžu psom ubližovať. Keď je pes naším najlepším priateľom, nemali by sme aj my byť jeho nelepším priateľom a dopriať mu nielen kvalitné kŕmenie ale tiež obojok?

Kedysi bola najpoužívanejším materiálom na obojky koža. Nielen preto, že bola dostupná, ale tiež pre svoje prirodzené vlastnosti. Kožené obojky pre psov sa vyrábajú aj dnes a nie je dôvod dávať prednosť rôznym plastovým s krátkou životnosťou. Veď predsa psa si kupujeme na celý jeho život a každá prechádzka vonku by mala prinášať radosť nám aj nášmu psovi. Ručne vyrábaný kožený obojok je to najlepšie, čo mu ako jeho priateľ môžeme dopriať.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.