web analytics

Poistenie auta cez internet

Každý, kto vlastní auto, musí mať poistku. A kým havarijné poistenie auta majú len ľudia s novými autami, povinne zmluvné poistenie je povinné pre každého, kto so svojím autom jazdí po cestách a má pridelené evidenčné číslo. Kde je najvýhodnejšie toto poistenie uzavrieť a ktorú poisťovňu si vybrať?

Výhody PZP si uvedomíme, keď autom havarujeme a spôsobíme niekomu škodu. Nemusíme ju platiť z vlastného vrecka, ide to z poistky. Donedávna bola maximálna hodnota, ktorú poisťovňa za nás zaplatila, všade rovnaká. Preto každého motoristu zaujímala len cena, ktorú ho jeho povinne zmluvné poistenie stálo. A tá sa odvíjala od objemu motora.

Aj poisťovne si uvedomili túto jednotvárnosť a zmenili cenovú vojnu na rozmanitosť ponúk. Jednou cestou je zlacniť povinne zmluvné poistenie znížením hodnoty, na ktorú je majiteľ vozidla poistený pre prípad spôsobenej škody. A druhou cestou je pridať k základnému poisteniu zo zákona ďalšie služby alebo poistné krytia, ktoré motorista využije vo svoj prospech. Napríklad pri poškodení čelného skla alebo pri zrážke so zverou.

Keby chcel motorista zistiť všetky výhody poistenia svojho auta osobnou návštevou pobočiek jednotlivých poisťovní, ktoré PZP ponúkajú, to by sa nabehal. Jednoduchšie je poobzerať sa po svojom poistení na internete. Ušetríte čas aj peniaze za benzín za presun medzi pobočkami a tiež nemalé parkovacie poplatky v mestách. Tie by totiž hravo „zotreli“ rozdiely medzi cenami poistení.

Pred výberom svojho povinne zmluvného poistenia si pripravte niekoľko informácií. Predovšetkým rok výroby vášho auta, objem motora, palivo a výkon, ako aj celkovú hmotnosť vozidla. A k tomu tiež ako dlho vlastníte vodičské oprávnenie. Sú poisťovne, ktoré pri výpočte výšky PZP zohľadňujú viacero faktorov. PZP sa dá uzatvoriť aj na kratšie obdobie, ako jeden rok. Toto využijete vtedy, keď kupujete auto a pred prepisom nemáte čas detailne študovať jednotlivé ponuky. Vyberiete si jednu, poistíte auto a po prepise máte čas rozhodnúť sa pre svoje povinne zmluvné poistenie podľa vašich preferencií.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.