web analytics

Ako vybrať vhodný pracovný odev?

Ak pracujete na stavbe, nezaobídete sa bez ochranného pracovného odevu a ďalších doplnkov, ktoré vám zaistia maximálnu bezpečnosť pri výkone vašej práce. Samozrejme je nevyhnutné rozlíšiť, kde presne pracujete, pretože napríklad na stavbe potrebujete iné ochranné nástroje ako v sklade a podobne. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, ako vybrať vhodný pracovný odev.

Pracovný odev slúži predovšetkým na preventívnu ochranu pri práci, ktorá môže byť v určitých situáciách pokojne aj riziková. Pracovné odevy by vás mali ochrániť treba pri páde pred zranením, ale tiež pred zašpinením.

Bežné pracovné odevy

Za bežné pracovné odevy sa považujú montérky, ktoré môžu byť rôzneho charakteru. Zohnať sa dajú nohavice do pásu v kombinácii s blúzkou, alebo aj celá montérková kombinéza. Obľube sa tešia aj montérky s trakmi doplnené bundou.

Bežné pracovné odevy nachádzajú uplatnenie v mnohých zamestnaniach – automechanik, záhradník, stavebník. Ak ste často opretí o kolená, zvoľte variant so zosilnenou vrstvou v týchto oblastiach.

Jednorazové pracovné odevy

Ďalšiu kategóriu tvoria jednorazové pracovné odevy, ktoré sa používajú v priestoroch, kde je dôležité zachovať čo najväčšiu čistotu. Ak by v takýchto prostrediach došlo ku kontaminácii nečistôt, mohlo by to mať fatálne následky. Práve z týchto dôvodov sa používajú jednorazové pracovné odevy.

Zateplené pracovné odevy

V chladnejších teplotách oceníte zateplené veci. Ak nechcete priamo zateplenú alternatívu, je možné si dať bežné pracovné odevy a pod ne pridať ešte izolačnú vrstvu.

Pracovné odevy so špecifickými vlastnosťami

Špeciálnou skupinou sú pracovné odevy so zvláštnymi vlastnosťami, vďaka ktorým je oblečenie o niečo vylepšené. Strihom sa od klasického prevedenia výrazne nelíšia, ale rozdiely sú predovšetkým vo vlastnostiach materiálu. Čo tým máme na mysli? Jedná sa napríklad o pracovné odevy s vysokou viditeľnosťou, nehorľavé oblečenie, kyselinovzdorný odev, antistatické pracovné odevy a podobne.

Ako pracovný odev vybrať?

Pri výbere pracovného odevu by ste sa mali obzerať hneď na niekoľko vlastností. Najprv by ste sa mali zamerať na veľkosť pracovného odevu, aby vám perfektne sadla. Rovnako tak by vám mali jednotlivé kúsky padnúť aj strihom. Ďalej sa zamerajte na materiál, prípadne jeho farbu.

Súčasný trh je pomerne rozmanitý. V ponuke nájdete pestrú škálu oblečenia, pričom jedným z internetových obchodov, kde zoženiete pracovný odev za prijateľné ceny, je napríklad abtex.sk. Tu je oblečenie rozdelené do prehľadných kategórií. Vedľa oblečenia ponúka ešte pracovná obuv, rukavice a pracovné drogérii. Všetko si objednáte z jednej stránky, teda ušetríte nemalé peniaze aj za poštovné. Aké jednoduché a rýchle. Internetový obchod je spoľahlivý a môžete si byť istí, že vám objednávku rýchlo odošle.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.