web analytics

Drevené peletky zahrejú a ušetria váš čas

Mať si ako v dome zakúriť je základom toho, aby sme v ňom mohli spokojne bývať. Zima a chlad nie je nič, o čo by sme doma stáli a tak s vykurovacou sezónou prichádzajú aj starosti o to, aby bolo doma teplo. Peletky sú riešením, ktoré je pohodlné a ušetrí vám čas.

Bez denného dohľadu

Kotly na tuhé palivá, najmä na uhlie, majú už dni svojej slávy za sebou. Domácnosti prechádzajú na šetrnejšie verzie a tiež na iné druhy paliva. Kotly na drevné peletky sú obľúbenou voľba z mnohých dôvodov. Drevo je ekologický a teda obnoviteľný zdroj energie a pri jeho spracovaní vzniká mnoho odpadu vo forme pilín a hoblín. Tie sa využívajú práve pre výrobu peliet, ktoré sa do svojho tvaru lisujú bez použitia akýchkoľvek spojív, lepidiel alebo iných chemických zlúčenín. Kúrenie peletami je naviac veľmi komfortné, kotol sa ľahko udržiava a čistí a môžete využiť aj zásobníky na pelety pri kotle. Z nich sú pelety automaticky dodávané priamo do kotla, teda sa nemusíte starať o prikladanie. V porovnaní s kotlom na uhlie, kam bolo nutné minimálne dvakrát denne dôjsť priložiť a akonáhle vyhasol, v dome začala byť zima, sú peletky naozaj pohodlným spôsobom vykurovania domu. Odpad je minimálny a tak musíte skontrolovať a prípadne vysypať popolník len raz za niekoľko dní.

Pre atmosféru

Okrem bežného vykurovania si často doma zariadime aj krb alebo krbové kachle, ktoré nám pomáhajú vytvárať doma príjemnú atmosféru. Do krbov aj kachlí môžete prikladať drevenými briketami, ktoré sa tiež vyrábajú zo zvyškov dreva pri jeho spracovaní. Rovnako ako pelety sa pod vysokým tlakom lisujú do požadovaného tvaru menšej tehly alebo valca bez použitia lepidla, chemických zlúčenín alebo spojív. Vďaka lisovaniu horia brikety dlhšie, majú vysokú výhrevnosť a sú šetrné k životnému prostrediu. Veľmi dobre sa skladujú, sú balené po niekoľkých kusoch, takže ich môžete skladať na seba.

Kúrenie drevenými briketami a peletami je jednoduché a pohodlné, produkuje len minimálny odpad. Ušetríte tak čas, ktorý by ste museli venovať skladaniu uhlia alebo rezaniu a sekaniu dreva a následnému prikladaniu.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.